Nemlendirme Sistemlerinde Bakım

09 Ekim 2021 Dergi:

Sağlıklı bir iç mekân havası için ideal nem düzeyi %40-60 RH olmalıdır.

Pandeminin etkisini ciddi olarak sürdürdüğü bugünlerde, havanın soğumasıyla kapalı mekânların kullanımının artması ile birlikte iç mekân hava kalitesinin önemi bir kez daha kendini gösteriyor.

Sağlıklı bir iç mekân havası için ideal nem düzeyinin %40 ile %60 arasında olması gerektiğini konunun uzmanı tüm bilim insanları ısrarla söylüyor.

Soğuk havalar ile birlikte nem oranının önemli oranda düşmesi, nemlendirici cihazlara ihtiyacın en yüksek olduğu döneme işaret ediyor.

Elektrot boyler buharlı nemlendiricilerde bakım önemli

Tüm nemlendiriciler düzenli bakım gerektirir ve sistemin bakımını yapmak, işletim ömrü boyunca verimli çalışmasını sağlayacaktır.

Elektrot boyler buharlı nemlendiriciler buhar silindiri içine aldığı suyun iletkenliğinden faydalanarak doğrudan elektrik akımıyla açığa çıkan ısı ile saf buhar üretir.

Suyun içindeki tüm partiküller ve bileşenler silindir ve elektrotları üzerinde birikir. Cihaz drenaj sistemi yardımı ile kısmen bu kalan partikülleri deşarj eder. Cihaz içerisinde yer alan Buhar Silindiri veya Elektrot Takımı sarf malzemelerdir.

Detaylı bilgi için tıklayın.
 Slider Altına
Söyleşi