UPVC Boru ve Bağlantı Parçaları

07 Mayıs 2022 Dergi:

UPVC boru ve bağlantı parçaları, hem doğal olarak meydana gelen hem de endüstriyel faaliyetlerin sonucu olarak agresif ortamlara karşı mükemmel direnç gösterir. Doğada kimyasal veya elektrokimyasal olarak hemen her türlü korozyona karşı dirençlidirler. UPVC iletken olmadığı için, UPVC borularında galvanik ve elektro kimyasal etkiler oluşmaz.

UPVC Boru ve ek parçaları sıkça aşağıdaki durumlarda kullanılır,

  • İçme ve kullanım suyu boru dağıtım sistemleri için, hem ana hem de besleme hatları
  • Kanalizasyon ve tahliye borusu sistemleri
     

Metalik olmayan doğasından dolayı, kullanılan malzeme tüm metalik korozyona karşı tamamen dirençlidir. Yüksek sülfatlı topraklardan ve düşük sertlikteki sudan kaynaklanan agresif su, UPVC borularına saldırmaz. Ürünlerimiz, bu nedenle çok çeşitli endüstriyel sulara ve kimyasallara dayanıklıdır ve uzun ömürlü sistem ömrü ve üretim maliyetlerinde avantaj sağlar.

UPVC'nin spesifik kimyasal için direnci hakkında daha fazla bilgi için, firmamızla temas ediniz. Tatsız ve kokusuz malzemeden yapılmış olan UPVC boru ve ek parçaları, taşınan tüm sıvılara karşı nötr kalır. UPVC tamamen inerttir ve insan tüketimi için yapılan sıvıların taşınmasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayna pürüzsüz iç yüzeyleri nedeniyle, UPVC boru ve ek parçaları minimum akış kaybına sahiptir. Ayrıca iç birikintiler birikmez, kanalizasyon sistemlerinin yapımında özel bir avantajı vardır.

UPVC boruların fiziksel özelliklerini direkt güneş ışığı, rüzgâr ya da yağmur etkilemez. Ancak, doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalınması nedeniyle yüzey kızarmasını önlemek için, boruların doğrudan güneş ışığından korunmaları önerilir. Sert PVC yanmaya karşı iletken değildir. Yangın durumunda, alevler UPVC borularında seyahat edemez. Bu nedenle, hem evsel hem de endüstriyel elektrikli tesisler için kullanıldığında ek güvenlik sunar.

UPVC boruları, aynı çapta çelik borudan beş kat daha hafiftir. Bu, nakliye maliyetlerini azaltır, zor ve uzak yerlerde kurulum yapılmasını kolaylaştırır. Kurulum, solvent yapıştırıcı kaynak ile veya lastik conta soket bağlantıları ile hızlı ve kolay şekilde yapılabilir. Her iki durumda da, sızdırmaz bir bağlantı temin edilir. Sonraki bakım çalışmaları ayrıca minimum bir komplikasyon ve maliyetle gerçekleştirilir.

Kaynak: https://fitvalf.com.tr/index.htmlSlider Altına
Söyleşi