Axalta, Halojensiz, Alev Geciktirici, Termoplastik, Korozyon Önleyici Çözüm Geliştiriyor

06 Ağustos 2022 Dergi:

Axalta, yangın durumunda binaları korumak ve hayat kurtarmak için tasarlanmış yeni bir korozyon önleyici kaplama çözümü olan Plascoat® PPA571 FR'nin (Alev Geciktirici) ürününü piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Axalta, termoplastik teknolojisinde onlarca yıllık deneyiminden yararlanarak bu yeni kaplama çözümünü, insan yaşamı ve refahı için büyük bir tehdit oluşturan yangın ve zehirli dumanların tehdidine yanıt olarak geliştirdi. Çeşitli ortamlarda uygulanabilen bu tür kaplamalar yangına dayanıklıdır ve alevlerin yayılmasının neden olduğu ek hasara karşı bir bariyer görevi görür.

Piyasada bulunan diğer birçok alev geciktirici çözümden farklı olarak Plascoat® PPA571 FR, klor veya brom gibi bir halojen bileşeni içermez, bu da toksik dumanların varlığını ve bunlarla ilişkili olumsuz çevresel etkileri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Plascoat® PPA571 FR'nin yangın geciktirici ve düşük toksisite kimlik bilgileri, İngiliz Standardı 476, EN 45545-2 Yangın Güvenliği için Avrupa Demiryolu Standardı, İngiliz Standardı 6853, Uluslararası Denizcilik Örgütü FTPC standardı, UL dahil olmak üzere bir dizi endüstri sertifikasına uygunluğuyla kanıtlanmıştır. Bağımsız kuruluşlar tarafından onaylanma, Plascoat® PPA571 FR'nin çeşitli ortamlarda kullanımı için performans kapasitesinin ve uygunluğunun altını çizer.

Plascoat® PPA571 FR, çelik, demir ve alüminyum yüzeyler için olağanüstü performans ve estetik sunarken, mükemmel darbe ve kum aşınma direnci ile birlikte güneş, tuz ve deniz suyuna karşı güçlü koruma sağlar.

Termoplastik İş Geliştirme ve Ürün Müdürü Meindert Crapts şunları söyledi: “Bir işletme olarak, termoset, termoplastik konusundaki kapsamlı uzmanlığımız sayesinde, ortam ne kadar zorlu olursa olsun, her projenin kaplama gereksinimlerine yanıt olarak çözümler geliştiriyoruz. Plascoat® PPA571 FR, yangının yayılmasını en aza indirmeye yardımcı olmak için kanıtlanmış alev geciktirici özellik sunar. Bu, yalnızca insanlar ve mülkler üzerindeki potansiyel olarak yıkıcı etkiyi azaltmakla kalmaz, Axalta'nın özel olarak geliştirilmiş Halojen içermeyen bileşimi, kimyasalların kullanımından kaynaklanan herhangi bir olumsuz çevresel etkiyi de ortadan kaldırır. Odak noktamız, gezegene saygı duyarak ve dünyanın her yerindeki müşterilerin zorlu sürdürülebilirlik gereksinimlerini karşılarken rakipsiz koruma sağlayan yüksek performanslı kaplama çözümleri sunmaktır.”

www.axalta.com/thermoplastic  Slider Altına
Söyleşi