Baymak, Self Servis Uygulamasıyla Hızlı ve Kaliteli Hizmet Veriyor

17 Ağu 2018

Baymak Self Servis Uygulaması

Baymak, Self Servis uygulamasıyla müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. Self Servis ile çağrı merkezlerindeki yoğunluk azalırken uygulamada yüzde 97 başarı elde edildi. Baymak Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Betül Başkır, “Self Servis, Baymak’ın tüketicileriyle olan güçlü ve hızlı temas noktalarından biri haline geldi. Amacımız en iyi ürünü en iyi deneyimle birleştirerek, müşterilerimizde iz bırakmak” dedi.

Müşterilerine en hızlı servisi sunmayı hedefleyen Baymak, web sitesi üzerinden sunduğu Baymak Self Servis uygulamasıyla, cihazının ilk çalıştırma ve garanti başlangıcı talebine hızlıca çözüm üretiyor.

Online randevu taleplerinde başarı oranı yüzde 97

Yaz aylarında artan sıcaklıklar ve klima kullanımın artması üzerine montaj ve arıza bakımı için çağrı merkezlerindeki yoğunluk arttı. Klima kullanımının en yoğun olduğu dönem olan Temmuz ayı içerisinde Baymak Self Servis uygulamasıyla çağrı merkezlerindeki yoğunluk azalırken, tüketiciye geri dönüşlerde yüzde 97 oranında başarı elde edildi.  Kısa sürede hizmet alan tüketiciler memnuniyetlerini Baymak Yetkili servislerine yazdıkları mesajlarla iletti. 

Self Servis uygulamasını kullanan tüketicilere öncelik veriliyor

Baymak müşterileri için geliştirilen sistemde tüm kayıt ve randevu talepleri, tamamen online olarak gerçekleştiriliyor. İletişim bilgilerini giren kullanıcının cep telefonuna doğrulama kodu geliyor. Kullanıcı, doğrulama kodunu teyit ettikten sonra adres bilgilerini doldurarak, kendi randevu tarih ve saatini seçebiliyor. Talebini web sayfası üzerinden ileten müşteriler, randevu taleplerinde sahip oldukları öncelikle kısa süre içerisinde yetkili Baymak servisinden hizmet alabiliyor.

Tüketiciyle hızlı ve güçlü iletişim

“Müşterilerimizle temas ettiğimiz her noktada mevcut işlemleri nasıl kolaylaştırabileceğimiz sorusuyla yola çıkarak, Self Servis’ projesini hayata geçirdik” diyen Baymak Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Betül Başkır, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Self Servis uygulaması müşterilerimizin web sayfası üzerinden servis taleplerini kendilerinin oluşturabilecekleri bir uygulama. Müşterilerimiz bazen bir toplu taşıma aracında bazen bir toplantı arasında servis taleplerini saniyeler içerisinde Self Servis uygulaması üzerinden yapabiliyor. İhtiyaç duyulan her an her yerden yetkili servis talebinde bulunabilecek olan müşterilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilecekleri gibi randevu tarih ve saati konusunda tüm özel taleplerini uygulama üzerinden iletebiliyor. Böylece müşterilerimizin zamanını en etkin şekilde kullanmaları konusunda fayda yaratmış oluyoruz. Bu proje, sosyal medya ve çağrı merkezimizdeki uygulamalar gibi ‘Müşterilerimizin sesini duyalım’ felsefesinin sonucunda hayata geçti. Self Servis, Baymak’ın tüketicileriyle olan güçlü ve hızlı temas noktalarından biri haline geldi.”

“Amacımız müşterilerimizde iz bırakmak”

Bu felsefenin Baymak müşterilerine temas edilen her noktada bir uygulamaya dönüştüğünü dile getiren Betül Başkır, “Yaptığımız araştırmalar müşterilerimizin yaşadıkları deneyimle ilgili geri bildirimlerini paylaşmak konusunda eskiye göre daha cesur olduklarını gösterdi. Biz de paylaşımlar için müşterilerimize hep teşekkür ettik ve daha fazlasını sunma hedefiyle çalıştık. Bu sebeple müşterimizin Baymak ile deneyim yaşayabileceği noktalardan biri olan yetkili servislerimizi bakım-onarım hizmeti veren bir yer olmaktan çıkarıp; müşterilerimiz ile ilişkilerimizi geliştirebileceğimiz yerler olarak konumlandırdık. Amacımız en iyi ürünü en iyi deneyimle birleştirerek, müşterilerimizde iz bırakmak” dedi.Sektörle ilgili haber gönderin yayınlayalım.
Siz de iskteknik.com'un bir parçası olun.
Haber gönder
Sektördeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız e-bültenimize abone olun.

sosyal medyada takip edin: iskteknik.com