Header Reklam
Header Reklam

Bitzer Yarı Hermetik Pistonlu Kompresör Serisini IQ Modülü CM-RC-02 ile Donatıyor

24 Şubat 2024
Bitzer Yarı Hermetik Pistonlu Kompresör Serisini IQ Modülü CM-RC-02 ile Donatıyor

Soğutma, iklimlendirme ve ısı pompası uzmanı BITZER, pistonlu kompresörlerin çalışmasında yeni ölçütler belirliyor. Schkeuditz fabrikasına 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren verilen tüm siparişlerde, C3 serisi veya daha sonraki ECOLINE pistonlu kompresörler yeni nesil IQ MODULE CM-RC-02 ile birlikte teslim edilecek. IQ MODULE, soğutma, iklimlendirme ve ısı pompası sistemleri için kompresör kurulumunu, işletimini, bakımını ve iyileştirmesini basitleştirir ve optimize eder.

Schkeuditz fabrikası, yılın başından bu yana C3 serisi yarı hermetik ECOLINE pistonlu kompresörlerdeki SE-B3 kompresör koruma cihazlarını, BITZER IQ MODULE ün yeni nesli olan CM-RC-02 ile değiştiriyor. IQ MODULE CM-RC-02 sadece bir zamanlar kompresör koruma cihazı tarafından kapsanan işlevleri üstlenmekle kalmaz, aynı zamanda kurulu kompresör işlevlerini ve yeni dijital hizmetleri çalıştırmak için yeni bir dünya sunar.

IQ MODULE kompresör kurulumunu ve çalışmasını basitleştirir

IQ MODULE CM-RC-02, kompresörün temel çalışma parametrelerini izlemenin yanı sıra kompresör motor korumasını ve yağ ısıtıcısını da çalıştırabilir ve tahliye gazı sıcaklığı ile yağ beslemesini takip edebilir. Yüksek basınç anahtarı doğrudan kompresör modülüne bağlanabilir. IQ MODULE CM-RC-02, kompresörü etkinleştirmek için sadece üstün sistem kontrolöründen gelen anahtar sinyaline ihtiyaç duyar. Geçiş döneminde, kompresörler SE-B3 işlevlerini simüle etmek için ayarlanmış yazılımla da sipariş edilebilir, bu durumda kompresör anahtar kabinine monte edilebilir veya hatta herhangi bir değişiklik yapılmadan değiştirilebilir. IQ MODULE kompresör aksesuarlarının entegrasyonunu basitleştirir ve çalışmayı optimize eder

BITZER pistonlu kompresörler için isteğe bağlı hizmet yelpazesine dahil olan ek işlevler - örneğin kapasite kontrolü, yağ seviyesi izleme ve kontrolü ve sıvı enjeksiyonu - IQ MODULE'e elektriksel olarak bağlanabilir, bu da sadece şalter kabini kablolamasını basitleştirmekle kalmaz, aynı  zamanda gerekli kontrol çıkışlarının sayısını da azaltır.

IQ MODULE CM-RC-02 için her biri farklı özelliklere sahip üç opsiyonel uzatma kartı bulunmaktadır. IQ MODULE ile kompresörle birlikte seçilen bileşenler, Schkeuditz deki BITZER fabrikası tarafından önceden kablolanmış, yapılandırılmış ve test edilmiş olarak sipariş edilebilir, bu da  kompresörün sisteme kurulumunu basitleştirir ve üretim, sorun giderme ve devreye alma için gereken süreyi önemli ölçüde azaltır. Uzatma kartı, IQ MODULE CM-RC-02 içeren kompresörlere teslimattan sonra da eklenebilir. Yan donanımları çalıştırma lojik devresi, enerji tüketimini azaltmak ve
kompresör kullanılabilirliğini artırmak için ayrı ayrı optimize edilmiştir. Örneğin, soğutma veya ısıtma gereksinimlerindeki bir değişiklik nedeniyle bir sistemin daha sonraki bir tarihte ayarlanması veya yenilenmesi gerekiyorsa, IQ MODULE ile kablolama düzenlenerek ek kapasite kontrol adımları kurulabilir - anahtar kabininde herhangi bir değişiklik yapılması gerekmez.

BEST YAZILIMI ve BEST mobil uygulaması, kompresörü ve aksesuarlarını yapılandırmanın yanı sıra çalışma ve geçmiş verileri görüntülemek için kullanılabilir ve veri görselleştirme, sahadaki servis teknisyenlerine hızlı ve kolay destek sağlamak için optimize edilmiştir.


Etiketler


Slider Altına