Header Reklam
Header Reklam

Boru ve Havalandırma Kanallarında Enerji Kayıplarını Önlüyor

23 Nisan 2022
Boru ve Havalandırma Kanallarında Enerji Kayıplarını Önlüyor

Ticari ve resmi binalardaki, konutlardaki, endüstriyel tesislerdeki sıcak-soğuk su, sıvı kimyasallar, buhar vs. taşıyan kilometrelerce borunun ve havalandırma kanallarının, enerji kaybının önlenmesi için yalıtılması, bu yalıtımın zarar görmemesi için de üzerlerinin kaplanması gerekmektedir. Konvansiyonel sistemler ile gerçekleştirilen kaplamalar, dış etkenlerden kaynaklanan deformasyonlardan, oluşan sızıntılardan, korozyondan hayli zarar görmekte ve her yıl yenilenme ihtiyacı doğurmaktadır.

SAVEN Teknik, bu sürekli yenilemeden kaynaklanan zaman ve enerji kaybını en aza indirecek iki yeni ürünü kullanıma sunuyor: ALUMAT Alüminyum Görünümlü Dış Mekan ve DANMAT PVC Görünümlü İç Mekan Yalıtım Kaplama Sistemleri. Folyo ve dirsek, tee, vana kutusu gibi yan ürünleri içeren kaplama sistemlerinin, hızlı ve kolay montaj, esneme özelliği sayesinde deforme olmayışı gibi çok sayıda avantajı bulunmaktadır.

Montaj aşamasında zamandan % 50 tasarruf sağlayan, enerji kaybından dolayı yalıtımı zorunlu tüm elemanların kaplanabilmesi için farklı bileşenleri bulunan sistem, yalıtımların korunma giderlerini azaltmakta, şık metalik yüzeyi ile tesislere güzel bir görünüm kazandırmaktadır.

ALUMAT, dış mekan yalıtımlı borularının kaplanması için alüminyum ve PVC tabakalardan (polipropilen + alüminyum + PET) oluşan yenilikçi bir üründür. En önemli özelliği UV ışınlarına olan dayanımıdır. 10000 saat yoğun güneş ışığı altında test edilmiştir. DANMAT ise, iç mekan yalıtımlı borularının kaplanması için üretilmiş özel katı bileşene sahip bir filmdir. Kuru ve temiz bir bağlantı garanti eder. Bükülebilir ve esnek olması, hızlı ve kolay kaplamanın ideal malzemesi olmasını sağlar.

Bu sistemler uluslararası standartlara uygun, yangın ya da kıvılcım durumunda kendini söndürebilen, asit, alkali, tuz, yağ, benzin, alifatik hidrokarbonlara ve aşındırıcı atmosfere karşı önemli direnç gösteren bir yapıdadır. Buna ek olarak, paslanmaz ve su buharı için hemen hemen geçirimsizdir.

Enine ve boyuna yırtılmaya ve şoklara karşı dirençli, yüksek elastikiyet sahibi, gayet ince ve oldukça hafif, fizyolojik olarak zararsız ve çevre dostu, sıcaklık değişimlerine karşı önemli ölçüde dirençli, bakım gerektirmeyen, ayrıca uzun süren zarif bir görünüm garanti eden ürünlerdir.


Etiketler


Slider Altına