Bostik Türkiye Önemli Bir Yönetim Üssü Haline Geldi

15 Ocak 2023 Dergi:

Bostik, Çekomastik ve Den Braven markalarını bünyesinde barındıran Bostik Türkiye, 2022 yılında yakaladığı başarıyı yeni yılda daha da yukarı çıkarmak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Bostik Türkiye’nin bölgede yönetim üssü olduğunu ve her geçen gün etkisini artırdığını belirten SEMEA Pazarlama Direktörü Bilgehan Türkkan, “Geçtiğimiz yıl, yurt içi pazardaki cirosal ve hacimsel ivmemizi devam ettirirken, bu başarıya paralel olarak yurt dışı pazarlarda da büyümeye ağırlık verdik. Her üç markamız da kendi kategorilerinde lider oyuncular arasında yer alıyor. 2022 yılının başında Orta Asya ülkelerinin Bostik Türkiye’ye bağlanmasıyla Türkiye’yi önemli bir yönetim üssü haline getirdik” dedi.

SEMEA bölgesi kapsamında Güneydoğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerine Orta Asya’nın da dahil olmasıyla ihracatta hem yeni coğrafyalara ulaştıklarını hem de yeni dağıtım kanalları açtıklarını belirten Bilgehan Türkkan, yurt içi ve yurt dışı pazarlarındaki bu büyümenin, mevcut iş ortaklarının da performanslarının artmasına büyük katkı sağladığını söyledi. Bostik Türkiye olarak yeni iş ortaklıklarına her zaman açık olduklarını ifade eden Türkkan, “2023 yılında da bu büyüme ivmesinin artarak devam edeceğine inanıyoruz. Öte yandan faaliyete geçtiğimiz ülkelerdeki bazı firmalar ve dağıtım kanalları da bizimle irtibata geçmeye başladı. Görüşmelerimiz sürüyor, uzun soluklu iş ortaklığı konusunda değerlendirmelerimizi yapıyoruz” dedi.

Dijital Yatırımlar

Son üç yılda gerçekleştirdikleri saha çalışmaları ve teknik eğitimler sayesinde Bostik ürünlerinin iç ve dış pazarlarda yaygın şeklide kullanılmaya başlandığını sözlerine ekleyen SEMEA Pazarlama Direktörü Bilgehan Türkkan, şunları söyledi: “Özellikle teknik ekibimizin gerçekleştirdiği birebir ziyaretler ve yerinde verilen eğitimler sayesinde, uygulamacı-satıcı bayiler, mimar ve mühendis ve teknik personellerin ürünlerimize olan ilgili ve yönelimi gün geçtikçe artmaktadır. Dijitalleşme için attığımız adımlar da sonuç vermeye başladı. Rakiplerimizde olmayan Bostik Pro App mobil uygulamamızın lansmanını geçen Yapı Fuarı’nda yapmıştık. Şu an itibariyle grup içerisinde aplikasyonu indirme ve kullanıcı sıralamasında Amerika ve Meksika’nın ardından Türkiye olarak üçüncü sırada yer almaktayız. Bunun dışında çalışması biten ve yakın zamanda faaliyete geçireceğimiz Bostik Akademi web sitemiz ile yeni jenerasyon eğitimleri dijital olarak çevrim içi de düzenleme imkanına ulaşıp, çeşitli ürün uygulama videoları ve ürün dokümantasyonlarını son kullanıcılar ile daha etkin bir şekilde buluşturacağız.”

Yerli Üretim

Bostik Türkiye olarak geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını, Çorlu ve İnegöl’deki üretim tesislerinde üretilen ürünler ile iş ortaklarının talep ve ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade eden Türkkan, “Çorlu’da çimento esaslı seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, su yalıtım ürünleri, tamir harçları ve groutlar, endüstriyel zemin şapları ve farklı sınıflarda sıva ve astarlar konusunda üretim yapıyoruz. Fabrikamızın yıllık kapasitesi tek vardiyada 50 bin ton. İnegöl’de ise sızdırmazlık ve yapıştırıcı kategorisinde; silikon, akrilik ve MS polymer teknolojileri başta olmak üzere farklı sınıflarda ürünler üretmekteyiz” dedi.


Etiketler


Slider Altına
Söyleşi