Castel %100 Paslanmaz Çelik Titreşim Emicileri

21 Temmuz 2021 Dergi:

İtalyan komponent üreticisi Castel, hidrokarbon ve CO2 soğutma sistemlerine uygun %100 paslanmaz çelik titreşim emici serisini piyasaya sürdü. Castel'in önceki titreşim emici serisi çelik ve bakırdan yapılmıştı.
Titreşim emiciler, kompresör titreşimlerinin soğutma sistemindeki borulara iletilmesini engelleyerek hem gürültüyü hem de hasar riskini azaltır. Teknik bir haber bülteninde Castel, "Borulardaki küçük bir termal genleşmeyi de telafi edebilir" dedi.
Emiciler, ticari soğutma ve iklimlendirme sistemleri için geliştirilmiştir. İdeal olarak kompresöre mümkün olduğunca yakın olmak üzere emme ve basma hatlarına monte edilebilir. Castel, titreşim yönüne dik olarak kurulmaları gerektiğini tavsiye ediyor. Birden fazla yönde titreşim varsa birden fazla titreşim emici takılmalıdır.
Titreşim emiciler, bağlantıların yakınındaki örgülü bölgelerde herhangi bir yoğuşmayı önlemek üzere tasarlandıkları için dikey olarak da monte edilebilir. Bu, 0°C'nin (32°F) altındaki sıcaklıklarda kurulumda herhangi bir sorun olmadığı anlamına gelir.
Titreşim emicilerin borulara bağlantısı lehimleme ile yapılır. Castel, “Titreşim emicilerimizin özel yapısı, aşırı ısınmayı önlemek için özel bir koruma olmaksızın sistem borularına lehimlenmesine izin veriyor" diyor.
Titreşim emiciler, 3/8 inç (9,5 mm) ila 2-1/8 inç (50.8 mm) arasında paslanmaz çelik bağlantıya ve -80°C/140°C (-112°F/ 284°F) TSmin/TSmax'a sahiptir. Castel, “uzun ömür" ve 50 bar'lık yüksek bir maksimum çalışma basıncından yararlandıklarını söylüyor.
Yeni emiciler, AB'nin Basınçlı Ekipman Direktifi 2014/68/EU ile uyumludur.Söyleşi