COVID-19 Sürecinde HVACR Sistemlerinin Sterilize ve Dezenfekte Edilmesinin Önemi

27 Kasım 2020 Dergi:

Centro Studi Galileo “HVACR Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Teknisyenleri” için ilk yeterlilik sertifikasını sunuyor.

HVACR alanında İtalya’nın önde gelen eğitim enstitüsü olan Centro Studi Galileo, HVACR sterilizasyon ve dezenfeksiyon teknisyenleri için türünün ilk örneği olan yeterlilik sertifikasını zamanında sağlayarak bir kez daha sektörün ihtiyaçlarını karşılıyor.

Sertifika, 1828’de kurulan test, muayene ve sertifikasyon konusunda uzmanlaşmış ana ajanslardan Bureau Veritas Group’un bir parçası olan Cepas ile işbirliği içinde 30 sorulu çoktan seçmeli testin başarıyla tamamlanmasının ardından veriliyor. Geçtiğimiz 5 ayda 130’dan fazla teknisyen sertifika aldı.

Bu güçlü işbirliği, tüm adayların üstün kaliteli bir eğitim almalarına ve test edilmelerine ve nihayetinde müşterilerine yetkinliklerini ve becerilerini gösterme ve aynı zamanda sundukları hizmetlerin güvenilirliği konusunda güvence verme amacıyla sertifika almalarına olanak tanıyor.

Yüksek talebi karşılayan Centro Studi Galileo, 2 Aralık 2020’de ısıtma, havalandırma ve klima sistemlerinin yönetimi ve sanitasyonuna adanmış yılın 10. oturumunu gerçekleştiriyor.

Kapanma önlemlerinin başlangıcından bu yana 8 ay ve 60 seansın üzerinde deneyim sayesinde Centro Studi Galileo, eğitim ve değerlendirme oturumunu uzaktan eğitim yöntemi ile sağlıyor. Bu, tüm öğrencilerin eğitime dünyanın her köşesinden tam güvenlik içinde katılmalarına imkân tanıyor.

HVACR tesislerinin sterilizasyonu ve dezenfeksiyonu günlük yaşamımız için artık her zamankinden çok daha önemli. Mekanik havalandırma sistemleri COVID-19 ile mücadelede büyük müttefikler olabilir, bu nedenle sağlıklı ve güvenli bir ortamın garanti edilmesi çok önemli. COVID-19 pandemisini kontrol etmek ve gerekli operasyonları yönetmek için resmi protokoller yayımlandı; bunların arasında en önemlisi, tesislerin düzenli dezenfeksiyonu ve kontrolü. 

HVACR Teknisyenleri, süpermarketlerin, hastanelerin, şirketlerin çalışmasına ve hepimize temel hizmetleri sunmasına olanak tanıyan havalandırma ve soğutma sistemlerini kurarak, onararak ve bakımını yaparak bu aylarda önemli bir rol oynadılar ve oynamaya devam ediyorlar.

Ayrıntılı bilgi için: romano@centrogalileo.itSöyleşi