Daikin Türkiye Akademi, Çalışanlarına Yönelik Programları Sürdürüyor

24 Ağustos 2017 Dergi: Temmuz-Ağustos 2017

“Eğitim gücümüz ve değerimizdir” mottosu ile “Eğitimde Daikin farkını yaşatmak” amacıyla farklı departmanlardaki yöneticilerden oluşan İcra Kurulu Yönetiminde faaliyetlerini sürdüren Daikin Türkiye Akademi, çalışanlarına yönelik programlar yapmaya devam ediyor. Daikin Akademi, Mayıs ayında hem İç Eğitmenler Günü’nü kutladı hem de mavi yaka çalışanlarına özel bir eğitim programı gerçekleştirdi.

Daikin Türkiye Akademi, İç Eğitmenler Günü’nde 89 iç eğitmenini buluşturdu. Daikin Solution Plaza fuHa İstanbul’un Levent’teki merkezinde düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Yeşilyurt yaparak “Daikin Türkiye Akademi, iç eğitmenlerine verdiği değer ve gelişimlerine gösterdiği destek ile fark yaratmaya devam etmektedir” dedi. Liderlik konusundaki deneyimlerini iç eğitmenlerle paylaşan Yeşilyurt, kısa sürede kendi iç eğitmenlerini yetiştiren Daikin Türkiye Akademi’nin insan kaynakları ile iklimlendirme sektörüne değer katmaya devam edeceğini vurguladı. İç Eğitmenler Günü etkinliğinin konuk konuşmacısı olan Franklin Covey İş Ortağı Özer Koç ise “Yeni Kıtalar Keşfet” konulu sunumu ile iç eğitmenliğin kurumsal firmalardaki önemini anlatırken zaman, maliyet ve güvenin önemine vurgu yaptı. Daikin Türkiye Akademi Yöneticisi Birsen Atakay ise, kurumsal akademi olma yolunda yapılan çalışmalara değinerek bugüne kadar gerçekleşen eğitim ve gelişim programları hakkında bilgi verdi. Daikin Türkiye Akademi’nin stratejileri, eğitim içeriklerinin oluşturulması, eğitimin başında yapılması gereken analiz çalışmalarının önemine dikkat çeken Atakay, iç eğitmenliğin şirket yönetimi ve icra kurulu açısından önemini vurguladı.  Ayrıca etkinlik kapsamında Daikin Türkiye Akademi’nin başarılı iç eğitmenleri de ödüllendirildi.

Fabrika çalışanlarına özel eğitim

Şirket çalışanlarına yönelik eğitimlerine hız kesmeden devam eden Daikin Akademi, mavi yaka çalışanlarına yönelik ilk kapsamlı eğitimi olan “Daikin Formen Gelişim” programını gerçekleştirdi. Daikin Akademi’nin Inotec ile birlikte yürüttüğü çalışma ile 36mavi yaka formen çalışanı bu programa katılarak, sertifika ve plaketlerini aldı. Fabrika yöneticileri ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar sonucunda ortaya çıkan 5 günlük eğitim programı şu konulardan oluştu: “Özgüven, fabrika ortamında birbirimizi anlamak, stres yönetimi, problemi doğru teşhis etme, etkili çözüm üretme ve doğru karar alma, motivasyon yönetimi, takım çalışması ile etkin sunum teknikleri.”Söyleşi