Daikin Türkiye, Geleneksel Servis Toplantısını Antalya’da Gerçekleştirdi

04 Mayıs 2017 Dergi: Mart-Nisan 2017

Daikin, Antalya Spice Hotel’de 17-19 Mart tarihleri arasında ‘Usta Eller Mutlu Yüzler’ temasıyla gerçekleştirdiği Servis Toplantısı’nda Türkiye ve CIS bölgesindeki (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan) servisleri ile bir araya geldi. Toplantıda genel pazar öngörülerinden ekonomik gelişmelere kadar birçok konuda değerlendirme yapan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, olası riskler konusunda servislere moral verdi. Önder, şöyle konuştu: “2016 çok kolay bir yıl olmadı, 2017 de kolay olmayacak gibi görünüyor. Ancak bizler zorlu koşullarda hızlı aksiyon alabilme becerisine sahibiz. Türkiye'nin geçmiş kriz tecrübeleri iş dünyasında müthiş bir mücadele becerisi geliştirdiği için her türlü zorluğun üstesinden kısa sürede gelebiliyoruz. Bu nedenle 2017’de zorlu koşullar beklesek de büyüme hedeflerimizden vazgeçmiş değiliz.”

Daikin servis ağı ile büyümeye devam edecek

Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Yeşilyurt ise, usta ve servis olmanın zorluklarına vurgu yaparken, “Ancak tüm bu zorlukların sonunda, gönülden çalışıldığında ortaya çıkan sonuçlar, sonuçların kalitesi hepimizi mutlu ediyor. Ve bu mutluluk herkese yayılıyor” diye konuştu. Servislerle hazırladığı manifestoyu kendisi okuyarak hatırlatan Yeşilyurt’a, Daikin servisleri de katılarak üstlendikleri sorumlulukları kendi sözleriyle damgaladılar. Konuşmasında Yeşilyurt, servislerin müşteri ile marka arasında bağ kurduğunu vurgularken sözlerine şöyle devam etti: “Siz hepimizin büyük bir aile olmasına katkı sağlıyorsunuz. Servis yetkisi bir kere verilir, bağ kurarsanız, yeni hizmet ve servis şekilleri filizlenir, yeşerir. Sizlerin attığı hizmet tohumları Daikin Ailesi’ni büyütüyor, büyütmeye de devam edecek.” Servislere yeni dönem hedeflerini 5 başlıkta anlatan Yeşilyurt, bunları da şöyle sıraladı:  “Hizmette yarattığımız farkı daha ileri taşıyacağız ve sektörde en birinci servis olacağız. Samimiyetimizi ve insan olmanın özünü daima hatırlayacağız asla unutmayacağız. Kalite her şeyimizde olacak, aldığımız nefeste bile. Bütünsel kalite anlayışımızı büyüteceğiz. İz bırakacağız. Büyük bir aile olduğumuzu ve bunun kurulan bağlarla mümkün olduğunu bileceğiz.”

Başarılı servis çalışanları ödüllerini aldı

Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Olcay Avcı ise konuşmasında 2020 yılına kadarki strateji ve hedeflerden bahsederek yenilikleri ve vizyonu anlattı. Satış Sonrası Hizmetler bölüm müdürlerinin sırasıyla iş sonuçlarını ve hedeflerini paylaştığı toplantıda servisler, workshop ve çeşitli etkinliklerle keyifli anlar yaşadı. Toplantının son bölümünde gerçekleştirilen ödül töreninde ise ‘Türkiye’de En Başarılı Servis Destek Çalışanı’, ‘Tüm Bölgelerde En Başarılı Servis Çalışanları’, ‘Bölge Birincisi Servisler’ ve ‘Türkiye’nin En Başarılı Servisi’ ödülleri sahiplerini buldu. Söyleşi