Header Reklam
Header Reklam

Danfoss Yeni A2L Sensör Serisi, Düşük GWP’li Soğutucu Akışkanlara Geçişi Destekliyor

04 Mart 2024
Danfoss Yeni A2L Sensör Serisi, Düşük GWP’li Soğutucu Akışkanlara Geçişi Destekliyor

Danfoss, devrim niteliğindeki patentli invert tasarıma sahip yeni DST G serisi A2L soğutucu akışkan algılama sensörleri ile düşük GWP soğutucu akışkanlara geçişi destekliyor.

HFC aşamalı olarak azaltılmaya devam ettikçe ve A2L soğutucu akışkanlar daha yaygın olarak benimsendikçe, G serisi sensörler bina sahiplerinin ve HVAC/R üreticilerinin bu yeni soğutucu akışkanları güvenle uygulamalarına olanak tanır.

Termal iletkenlik, A2L gaz algılama için en iyi çözümü sağlar. Termal iletkenlik teknolojisi ile üretilen DST G serisi, hızlı ve doğru kaçak tespitinde üstünlük sağlayarak A2L soğutucu akışkanlarla kullanım için maksimum düzeyde güvenlik sunar. Danfoss Sensing Solutions Ürün Müdürü Laís Miranda de Oliveira; "DST G serisini termal iletkenlik teknolojisi kullanarak oluşturmanın en önemli avantajı, sensörün çok çeşitli çalışma koşullarında kendini doğru bir şekilde yeniden kalibre etmesine olanak sağlamasıdır. Bu da onu zorlu ortamlar için en iyi seçim haline getirir" diyor.

DST G serisi, yüksek nemli ortamlarda ve değişen sıcaklıklarda zorlu testlerden geçirildi ve sensörlerde çok az veya hiç hasar belirtisi görülmedi. Sensörler ayrıca, sensör sağlığını izlemek ve çalışma aralığının dışına çıktıklarında uyarmak için bir dizi kendi kendine test tanılama özelliği sunar. Sensörlerin Otomatik Kendi Kendine Kalibrasyonu (ASC), küçük sapmaları gidermek için ölçümü zaman içinde ayarlar ve temiz hava sinyalinde yaklaşık %0 Alt Yanıcılık Sınırı (LFL) seviyesi sağlar.

ASC'nin düzeltebileceğinden daha büyük sapmaları tespit etmek için sensörler, ölçümleri sürekli olarak izleyen yerleşik bir limit denetimi, kendi kendine test tanılaması içerir. Sensörler kendi kendini kalibre ettiğinden, hata marjı üçüncü bir tarafça kalibre edilmesi gerekenden daha küçüktür. Miranda de Oliveira; "Bu sağlamlık ve doğru kalibrasyon kombinasyonu, A2L gaz kaçaklarını tespit etmek için etkili bir teknoloji oluşturuyor. İnvert sensör tasarımını uygulayarak DST G serisi sensörlerin doğruluğunu daha da artırmayı başardık" diyor.

DST G serisinin bir diğer önemli özelliği de benzersiz invert tasarımıdır. Bu tasarım sensörleri zorlu ortamlarda ve ticari soğutma ünitelerinde basınçlı temizlik ve bakım sırasında tozdan, yağdan ve su spreyinden korur. Açıkta kalan tüm malzemeler UV korumalıdır, yani serpantinler sensöre zarar vermeden UV ışığı ile temizlenebilir ve HVAC üniteleri için daha iyi iç hava kalitesi elde edilir.

Sensörler beş farklı A2L soğutucu akışkanı destekler ve hem HVAC uygulamaları (R454B için DST G54B ve R32 soğutucu akışkanlar için DST GR32) hem de ticari soğutma uygulamaları (R454A için DST G54A, R454C için DST G54C ve R455A soğutucu akışkan için DST G55A) için tasarlanmıştır. Talep üzerine ilave soğutucu akışkanlar için de temin edilebilir.


Etiketler


Slider Altına