DOSİDER ve Şekerbank İşbirliği ile Doğalgaz Dönüşüm Projelerine Özel Finansman

18 Şubat 2021 Dergi: Ocak-Şubat 2021

DOSİDER (Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) ve Şekerbank, enerji verimliliğini sağlamaya yönelik her türlü yatırımın uygun koşullarda finansmanının sağlanabilmesi için yeni bir işbirliğine imza attı. Bu çerçevede, Şekerbank EKOkredi modeli ile doğalgaza dönüşüm projeleri için kombi, kazan gibi ürün ve uygulama hizmeti satın alacak apartman - site yönetimleri ve bireysel müşterilere uygun koşullarda kredi desteği sağlanacak.

DOSİDER (Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) ve Şekerbank, enerji verimliliği yatırımlarının finansmanı konusunda EKOkredi modeliyle, doğalgaza dönüşüm projeleri için işbirliği gerçekleştirdi. İşbirliği ile enerji tasarruflu kombi, kazan gibi ürün ve uygulama hizmetlerini DOSİDER üyesi firmaların bayilerinden alacak apartman - site yönetimleri ile bireysel müşterilere uygun koşullarda kredi desteği sunulabilecek. 

EKOkredi ile 115 bini aşkın kişi enerji tasarrufu ile tanıştı

Doğal kaynakları korumak ve ülke ekonomisine destek olmak için geliştirilen Türkiye’nin ilk enerji verimliliği finansmanı ürünü EKOkredi ile bugüne kadar 115 bini aşkın kişi enerji tasarrufu ile tanıştı ve toplamda enerji verimliliği alanında 1 milyar TL’yi aşkın finansman sağlandı. EKOkredi ile yapılan enerji verimliliği yatırımlarıyla bugüne dek 30.8 milyar kilowatt-saat enerji tasarrufu elde edildi. 

165 binin üzerinde konut yalıtıldı

İZODER teknik danışmanlığında sunulan EKOkredi Yalıtım ile de bugüne kadar 165 binin  üzerinde  konut yalıtıldı ve böylelikle toplam 141 milyon metreküp doğalgaz tasarrufu gerçekleştirildi.

Yalıtım ile elektrik ve yakıt faturalarına yansıyan yüzde 50 tasarruf sağlandı

Apartman ve site yönetimlerine özel Türkiye’nin tek kredisi olan EKOkredi kapsamında da yapılacak ısı yalıtımı ile elektrik ve yakıt giderlerinde yüzde 50’ye varan tasarruf sağlanarak hem doğayı hem de boşa harcanan emeğin korunması sağlandı. 

Şimdi de DOSİDER Şekerbank işbirliği ile hayata geçirilecek EKOkredi uygulaması, yeni doğalgaz gelen bölgeler ile henüz doğalgaz dönüşümünü yapmamış konut ve binalar için önemli bir fırsat oluşturacak.


Etiketler


Söyleşi