Emerson Soğutucu Akışkan Şarj Hesaplayıcı

24 Ocak 2023 Dergi:

Emerson, soğutma, iklimlendirme cihazları ve ısı pompası sistemleri için soğutucu akışkan şarj limitlerini hesaplamanın en basit yolunu sunuyor.

Bu yazılım aracı, güvenlik standardı EN 378-1, ek C'ye göre uygulanan konum, seçilen uygulama ve erişilebilirlik sınıfı ile ilgili olarak soğutma, iklimlendirme cihazları veya ısı pompası sistemleri için soğutucu akışkan şarj sınırlarını hesaplamanın basit bir yolunu sunmaktır.

Emerson'ın soğutucu akışkan şarjı hesaplayıcısı;

EN 378-1 güvenlik standardına göre A2L soğutucu akışkanların mümkün olan maksimum soğutucu akışkan şarjının hesaplanmasını destekleyen araçtır

Her tür soğutma sistemi ve soğutucu akışkan türü için, sistem tasarımcısının bir risk değerlendirmesi gerçekleştirmesi için genel bir gereksinimi vardır.

A2L soğutucu akışkanlı sistemlerde tutuşabilirlik yönü de dikkate alınmalıdır. Ortaya çıkan kriterlerden biri, maksimum soğutucu akışkan miktarının sınırlandırılmasıdır.

Genel güvenlik standardı EN378-1, A2L soğutucu akışkanlarla olası maksimum soğutucu akışkan şarjını belirlemek için ayrıntıları ve hesaplama temellerini belirtir.

Soğutucu Akışkan Şarjı Hesaplayıcı, farklı kategorileri, hesaplama için giriş parametresi olarak alır ve mümkün olan maksimum şarj miktarını belirlemek için basit ve hızlı bir yöntem sunar.

Soğutma sisteminin konum sınıfı, erişim alanı kategorisi, uygulama seçimi, soğutucu akışkan türü ve oda boyutları gibi çeşitli sınıflandırmalar dikkate alınır.

Hesaplama şu anda aşağıdaki soğutucu akışkanları içermektedir: R454C, R454A, R455A, R454B, R452B, R152a, R1234yf ve R1234ze.

İndirmek için:
https://climate.emerson.com/en-gb/tools-resources/refrigerant-charge-calculatorSlider Altına
Söyleşi