En Eski BITZER Kompresörleri Aranıyor

09 Ocak 2021 Dergi:

Halen çalışan en eski BITZER pistonlu veya vidalı kompresöre kim sahip? BITZER bunu öğrenmek için bir yarışma başlatıyor; 15 Mart 2021'e kadar en eski kompresörleri arayacak. Katılımcılar harika ödüller kazanma şansına sahip olacak.

Şirket, 85 yılı aşkın bir süre önce kurulduğundan bu güne, kalite ve dayanıklılık açısından soğutma ve iklimlendirme endüstrisinin öncüleri arasında yer aldı. Soğutma ve iklimlendirme teknolojisi uzmanı BITZER'in halen çalışmakta olan en eski pistonlu ve vidalı kompresörlerini bulmak için bir sosyal medya kampanyası başlatıldı. En eski kompresörleri bulan katılımcılar, her iki kompresör teknolojisi kategorisinde de harika ödüller kazanabilecek: Ödüller, kazananın SCHAUFLER Akademisi'nden seçtiği bir web semineri, kablosuz bir Jabra kulaklık ve bir BITZER ofis paketinden oluşuyor.

Nasıl katılabilirsiniz?

Orijinal BITZER pistonlu veya vidalı kompresörleri sahip müşteriler aşağıdaki fotoğrafları ve bilgileri socialmedia@bitzer.de adresine göndermelidir:
- sisteme takılı kompresör, isim plakası ve kompresörün bir resmi
- sistemin modeli ve konumu hakkında bilgi
- sistem operatörünün adı
- iletişim bilgileri

Katılımın tüm hüküm ve koşulları BITZER COMPACT dergisinde mevcuttur: En eski BITZER kompresörleri - COMPACT (www.bitzer-compact.de)

Nasıl başladı?

BITZER, 1930'ların başlarında çelik termostatik genleşme vanaları üreterek sektöre damgasını vurmaya başladı. İlk uluslararası başarısını, doğru akım voltajı tasarımına sahip pistonlu kompresörlerle elde etti ve ardından aynı on yılda Arjantin'de güçlü bir performans sergiledi. 1940'larda BITZER, açık iki silindirli pistonlu kompresörleri ile bir kompresör üreticisi olarak başarısının önünü açmaya başladı ve 1950'lerde hermetik ve yarı hermetik kompresörlerle yeni kilometre taşlarını belirledi. Senatör h. c. Peter Schaufler, 1979'da BITZER'in yönetimini devraldı, şirketin odağını sürekli olarak uluslararası sahneye kaydırdı ve yeni pazarlar açtı. 1980'lerin başında, BITZER seri üretimde imal edilen, soğutma ve iklimlendirme uygulamaları için ticari amaçlı açık ve yarı hermetik vidalı kompresörleri pazarlayan ilk üretici oldu.Söyleşi