ESSİAD’dan Okuldan İşe Projesi Kapsamında Sektör Sunumu

05 Haziran 2021 Dergi:

ESSİAD tarafından Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencilerine sektör sunumu gerçekleştirildi.

ESSİAD Okuldan İşe Projesi kapsamında, 26 Mayıs 2021 tarihinde ESSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray Korun, Yönetim Kurulu Üyesi Burak Satoğlu ve EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül Sever Menkü’nün sunumları ile Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencilerine sektör sunumu gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen ilk sunumda; EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül Sever Menkü tarafından ESSİAD ve EHİS sektörünün tanıtımı ile birlikte kariyer belirleme, hedeflere ulaşma, özgeçmiş hazırlama, sektörel hedefler, başarı hikâyeleri gibi bilgiler detaylı olarak paylaşıldı.

İkinci sunumda; ESSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray Korun söz alarak bir endüstri tesisinin organizasyon şemasını teknik kadroda yer alan mavi/beyaz yaka çalışanların iş tanımları ile birlikte detaylandırarak öğrencilere aktardı.

Son sunumda ise ESSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Burak Satoğlu söz alarak iklimlendirme sektöründeki küresel ihtiyaçlar, dijitalleşme çalışmaları ve sektörde enerjinin doğru kullanımı ile ilgili yapılan güncel çalışmaları genç mühendislere örnekler ile paylaştı.

Yoğun katılım ile gerçekleştirilen etkinlik soru cevap sonrasında sona erdi.Slider Altına
Söyleşi