Header Reklam
Header Reklam

ESSİAD Teorik ve Uygulamalı F-Gaz Eğitimleri Düzenlemeye Başladı

09 Kasım 2021
ESSİAD Teorik ve Uygulamalı F-Gaz Eğitimleri Düzenlemeye Başladı

ESSİAD tarafından teorik ve uygulamalı olarak düzenlenen F-Gaz Eğitimlerinin ilki 3-5 Kasım 2021 tarihleri arasında Form Endüstri Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan “Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik” 30291 Sayılı 4 Ocak 2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İlgili yönetmelik kapsamında Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından hazırlanan F-Gaz teknik personelinin belgelendirilmesi ve yetkilendirilmesi ile ilgili meslek standartlarının ve mesleki yeterliliklerinin alınmasının gerekli olduğu göz önünde bulundurularak çalışanların mevzuat bilgilerinin geliştirilmesi ve uygulama becerilerinin artırılması için ESSİAD tarafından teorik ve uygulamalı eğitimler düzenlenmeye başladı.

19UY0401-5 Florlu Sera Gazlı Cihazlar Teknik Personeli Seviye 5 (Rev 0) ulusal yeterliliğine yönelik ilk eğitim 3-5 Kasım 2021 tarihleri arasında İzmir Pancar’da yer alan Form Endüstri Tesisleri’nde klima montaj personeline yönelik olarak gerçekleştirildi. Üç gün süren eğitimde katılımcıların florlu gaz kullanılan cihazlarla ilgili teorik ve pratik bilgilerin geliştirilmesi ve bire bir uygulamalar ile soğutucu cihaz ve ekipmanlara müdahale becerilerinin artırılması sağlandı.Slider Altına