GEA Soğutma Teknolojileri Türkiye'de Kompresör Servis Merkezi Açtı

22 Haziran 2021 Dergi: Mayıs-Haziran 2021

GEA Soğutma Teknolojileri, müşterilerine ileri seviyede hizmet sağlamak için teknolojik olarak gelişmiş yeni bir kompresör servis merkezine yatırım yaparak hizmete açtı.
İzmir'deki Endüstriyel Soğutma Kompresör Servis Merkezi, deneyimli GEA soğutma servis mühendislerinden ve atölye operatöründen oluşan Servis Ekibi ile bölgedeki vidalı ve pistonlu kompresörlerin onarım ve bakımlarını geçmişten bugüne kadar yapan yerel yüklenici firmalarla iş birliği içinde yapıyor. Bu tesis ile müşterilerin elde edeceği faydalar arasında standartlaştırılmış çalışma, daha hızlı yanıt süreleri, artan memnuniyet ve azalan toplam maliyetler yer alıyor.
GEA, Türkiye'yi Yakın Doğu, Asya ve Orta Doğu'ya açılan bir kapı olarak seçen tanınmış çok uluslu müşteriler de dahil olmak üzere, Türkiye'de kurulu çok sayıda soğutma ünitesine ve kompresöre sahip. Bugüne kadar servis ve ağır bakım için kompresörlerin GEA'nın Avrupa'daki fabrikalarına gönderilmesi zaman ve maliyet açısından verimli değildi. Bölgede bir Kompresör Servis Merkezinin kurulması ile kompresörlere ve soğutma ünitelerine GEA sertifikalı mühendisler tarafından GEA standartlarına uygun servis verilerek müşterilerin desteklenmesi hedefleniyor.


GEA Türkiye Ülke Başkanı Serdar Gez: “Vidalı kompresörlerin bakım ve onarımlarının atölye ortamında yapılması gerektiğinden, Türkiye'de yerel bir Endüstriyel Soğutma Kompresör Servis Merkezi kurulması bir zorunluluk haline geldi. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek ve ihtiyaçlarını zamanında karşılayabilmek için deneyimli Soğutma Servis Mühendisleri ve Atölye Operatöründen oluşan ekibimizle, GEA standartlarına uygun Kompresör Servis Merkezi’ni devreye aldık.”
Soğutma, Gıda ve İlaç Bölümleri Direktörü İlker Damar: “Müşteri beklentileri doğrultusunda Endüstriyel Soğutma Bölümü'nün hedef ve büyüme stratejilerine paralel olarak Türkiye Endüstriyel Soğutma Servis Bölümü’nün yapılandırılmasına karar verdik. Covid-19 pandemisinin sebep olduğu zorluklara rağmen GEA Türkiye olarak kompresör servis merkezini kurma konusunda emin adımlarla ilerlemeye devam ettik. Artık Türkiye'deki her müşteri, sertifikalı GEA Soğutma Servis Mühendislerinin gelişmiş deneyim ve becerilerinden yararlanabilir.”


Tanıtım Filmi:
https://www.gea.com/turkiye/refrigeration-technology-workshop-compressor-turkey.jspSöyleşi