İç Mekan Hava Kalitesi Test Cihazları

08 Mayıs 2022 Dergi:

Sıcaklık ve nem, iç mekan hava kalitesinin (IAQ) temelidir. Bina sakinlerinin sağlığı ve konforu için kabul edilebilir sıcaklık, nem ve havalandırma seviyelerini korumak ve bina sağlığını düzenlemeye, artan enerji maliyetlerini yönetmeye yardımcı olmak için şimdi her zamankinden daha fazla HVAC ekipmanına ihtiyaç var. HVAC ekipmanı, kullanılan alan gereksinimleri, yapı malzemeleri, hava koşulları ve basınç farklılıkları arasındaki ilişki, iç mekan hava teşhisi (IAD) için sürekli değişen dinamik bir süreçtir. Bunun için test ekipmanlarının önemi büyüktür.

Fluke 985 Partikül Sayacı

Fluke 985 Partikül Sayacı, HVAC ve IAQ profesyonelleri için tercih edilen seçimdir. Filtre testlerinden IAQ araştırmalarına kadar Fluke 985, havadaki partikül konsantrasyonlarını belirlemek için taşınabilir bir çözümdür. Kullanıcı şikayetlerine anında yanıt vermek için veya kapsamlı bir önleyici bakım programının parçası olarak Fluke 985'i kullanılabilir.

Fluke 985 ile şunlar yapılabilir:

 • Filtre verimliliği ölçümü
 • Endüstriyel temiz odaları düzenli izleme
 • İç mekan hava kalitesinin önceden kontrolü ve gerektiği hallerde IAQ uzmanlarına vakit kaybetmeksizin başvuru
 • İyileştirme sağlamak için partikül kaynaklarının tespiti
 • Onarımların etkinliğini mekan sahipleri veya yöneticilerine bildirme/raporlama
 • Bakım ve onarım ihtiyacını öngörme

Geniş ekranı, gezinme ve ekran veri sunumu için sezgisel simgelerle Fluke 985, kullanıcıların verileri elde etmek için ekranlar arasında daha az zaman harcayarak daha fazla testin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Fluke 985 hafiftir ve her konumda kullanımı kolaydır. USB kablosu, bellek çubuğu kullanılarak kolay veri dışa aktarma seçenekleriyle verileri her yerde ve her zaman gözden geçirmek ve analiz etmek mümkündür.

Fluke 971 Sıcaklık Nem Ölçer

Sıcaklık ve nem, optimum konfor seviyelerinin ve iyi iç mekan hava kalitesinin korunmasında iki önemli faktördür. Fluke 971 ile hızlı ve kolay bir şekilde doğru nem ve sıcaklık okumaları yapılabilir. Fluke 971, tesis bakım teknisyenleri, HVAC hizmeti yüklenicileri ve iç mekan hava kalitesini (IAQ) değerlendiren uzmanlar için paha biçilmezdir. Hafif ve tutması kolay Fluke 971, sorunlu alanları izlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlam kılıf ve korumalı sensör ile Fluke 971, yüksek performans gösterecek ve uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir.

Fluke 945 Ses Ölçer

Fluke 945 Ses Seviyesi Ölçer, çok çeşitli endüstriyel ortamlarda İş Güvenliği, Sağlık, Endüstriyel Güvenlik Ofisleri ve uzmanları için kalite kontrolünün ölçüm gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. İki tür ölçüm sunar: A ve C. A, genel gürültü ses seviyesi içindir ve C çeşitli ortamlarda akustik malzeme kontrolünün ses seviyesini ölçmek içindir. Fluke 945, Ses Seviyesi Ölçerler için IEC651 Tip 2, ANSI S1.4 Tip 2 ve JISC1502 gereksinimlerine uygundur.


         Uygulamalar:

 • Çevre sağlığı ve güvenliği testleri ve doğrulaması
 • Eğitim ortamları için ses testi
 • Ağır ve hafif endüstri ses testi
 • Sağlık ortamı testi
 • Güvenlik testi


Slider Altına
Söyleşi