Header Reklam
Header Reklam

ISKAV ve İstanbul Kültür Üniversitesi İşbirliği Yaptı

16 Ağustos 2016 Dergi: Temmuz-Ağustos 2016
ISKAV ve İstanbul Kültür Üniversitesi İşbirliği Yaptı

ISKAV ve İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 15 Ağustos 2016 tarihinde ISKAV’da düzenlenen imza töreninde, İKÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde faaliyet gösteren “İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi” bölümünün müfredatının oluşturulmasında ve bölümün geliştirilmesi konularında işbirliği yaptıklarını duyurdu. Törene ISKAV Başkanı Vural Eroğlu, Başkan Yardımcısı Metin Duruk, İKÜ Teknik Bilimler MYO İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Halide Serpil Karakuş ve İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Begüm Erdil Şahin katıldı.

ISKAV Başkanı Vural Eroğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Isıtma soğutma klima sektörüne eğitim, insan kaynakları, laboratuvar, bilgi aktarımı gibi konularda değerli hizmetler sunan vakfımızın yeni projesinin başlangıcına imza atacağız. ISKAV olarak İKÜ Teknik Bilimler MYO bünyesinde faaliyet gösteren ‘İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi’ bölümünün müfredatının oluşturulmasında ve bölümün geliştirilmesi konularında İKÜ ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İşbirliği kapsamında mevcut olan bölüm, ISKAV’ın desteğiyle geliştirilecek.”

Eroğlu’nun ardından bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Metin Duruk ise, “Vakfımızın ana ilkelerinden biri, eğitime destek. Daha önce YTÜ ile yaptığımız çalışmalardan edindiğimiz tecrübelerimizi İKÜ ile devam ettireceğiz. İKÜ’nün ‘İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi’ bölümü çok önemli bir eksikliği giderecek, asıl ihtiyacımız olan tekniker seviyesindeki arkadaşlarımızı sektöre kazandıracağız. Laboratuvar ve müfredat imkânlarımızdan yararlanabilecekler. Bu arkadaşlarımızı vakfımızda yeni gelişmekte olan ‘Test Ayar Dengeleme (TAD)’ konusunda da yetiştirerek, sektörün karın ağrısı olan yetişmiş kadro açığını kapatmış olacağız. İKÜ ile yapılan bu çalışmaların diğer üniversitelere de örnek olacağına inanıyorum” dedi.

İKÜ Teknik Bilimler MYO İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Halide Serpil Karakuş ise şunları söyledi: “ISKAV ile işbirliğimiz sonucunda bölümümüzde çok güzel gelişmeler olacak. Özellikle müfredatımızda yaptığımız güncellemelerle, sektördeki teknolojik gelişimlere uygun dersler ve ISKAV’dan alacağımız staj ve bilgilendirme destekleriyle eğitimimize dinamizm kazandıracağız. Müfredatımıza TAD konusunda uygulama dersleri ilave ettik ve bu derslerde ISKAV’ın laboratuvarlarından faydalanacağız. Bu da öğrencilerimizin eğitimine çok büyük katkı sağlayacak.”

İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Begüm Erdil Şahin de “İKÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tayfun Kaynaş’a vekaleten burada bulunuyorum. Hocamız özellikle bu yıl MYO’da her türlü işbirliğini geliştirmeye yönelik birçok çalışma gerçekleştirdi. MYO’da İşletmecilik ve Teknik Bilimler gibi birçok programımız bulunmakta. İşimiz öğrencilerimizi tamamen uygulamalı eğitimlerden geçirerek onlara meslek kazandırmak. Bu anlamda sektörle yapılan işbirlikleri bizim için çok önemli. Bu yıl farklı sektörde çeşitli işbirliklerine imza attık, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümü için ISKAV ile yaptığımız işbirliği de bunlardan biri. Bu yıl ISKAV ile birlikte çok değerli çalışmalara imza atacağız. Bu sayede öğrencilerimizin gündemi çok daha yakından takip etme ve nitelikli bir uygulamalı eğitim alma şansı olacak. Bu anlamda ISKAV’ın hem eğitim hem müfredatlarımızın güncellenmesi konusunda desteğini kazanacağız. Öğrencileri birer meslek sahibi yapabilmek, ancak sektörle işbirliği içerisinde olmakla gerçekleşebilecek bir durum. Bu anlamda çalışmalarımıza da yoğun olarak devam ediyoruz” dedi. Slider Altına