Kazan Operatörlüğü Eğitim ve Sınav Merkezi Açıldı

11 Temmuz 2021 Dergi:

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği (KBSB) ile Gedik Eğitim Vakfı’nın (GEV) işbirliğiyle kurulan Kazan Operatörlüğü Eğitim ve Sınav Merkezi, Gedik Üniversitesi MYO bünyesindeki hizmet binasında 8 Temmuz’da yapılan açılış töreniyle faaliyete başladı.

Merkezde; Sıcak Su Kazanı, Buhar Kazanı ve Kızgın Yağ Kazanı Operatörlüğü mesleklerinde eğitimler düzenlenecek, yapılacak sınavlarda başarılı olan meslek erbabına da MYK onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesi verilecek.

Sanayi – Üniversite işbirliğinin güzel bir örneğini teşkil eden merkezin açılışına çok sayıda davetli katıldı. Törende Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, KBSB Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özyıldırım, Gedik Holding CEO’su Mustafa Koçak ve KBSB eski başkanlarından Ali Eren birer konuşma yaparak merkezin çok önemli bir boşluğu dolduracağını, eğitimli operatörlerin, işletim hatalarından kaynaklanan kazaların önlenmesinde büyük rol oynayacaklarını, kazanların usulüne uygun işletilmesiyle önemli miktarda enerji tasarrufu yapılacağını anlattı. Açılış töreninden sonra merkez gezilerek, eğitim ve sınavlar hakkında bilgi alındı.

Eğitim ve Sınav Takvimi kısa süre sonra duyurulacak.Söyleşi