RDM, Hidrokarbon Soğutucu Akışkanlarla Kullanılan yeni Mercury Case Kontrolör Serisi

03 Mayıs 2022 Dergi:

Resource Data Management (RDM), hidrokarbon soğutucularla kullanım için uygun olan Mercury Case kontrolör serisine eklenen en yeni ürününü pazara sundu. Mevcut Mercury 3 kontrolör serisinde modellenen yeni donanıma sahip seri, röle ve bağlantılarda değişiklikler içeriyor. Yeni kontrolörün röleleri, hidrokarbon soğutucu akışkanlar gibi patlayıcı gaz ortamlarında kullanıma ilişkin IEC 60079-0 ve IEC 60079-15 standartlarıyla uyumludur.

Propan (R290) gibi hidrokarbon soğutucu gazların kullanımı, ticari ve endüstriyel soğutma uygulamalarında popülerlik kazanıyor. Düşük maliyet, yüksek verimlilik ve düşük küresel ısınma potansiyeli (GWP) nedeniyle öne çıkıyor. Bununla birlikte, hidrokarbon soğutucu akışkanlar son derece yanıcıdır ve elektrikli ortamında kullanıldıklarında büyük özen gösterilmesini gerektirir. Bu tür gazlarla ilgili uluslararası standartlar, röle kıvılcımları ile yanıcı gazların tutuşmasını önleyecek şekilde kontrol rölelerinin sızdırmazlığını gerektirir.

Hidrokarbon soğutucu akışkanlarla kullanıma uygun bu yeni kontrolörün piyasaya sürülmesi, RDM'nin müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için HVACR endüstrisindeki yeniliklere uyum sağlama çabasını gösteriyor.

RDM'nin yeni Mercury 3 kontrolörünün iki çeşidi mevcuttur: Mekanik valfleri veya kompresörleri kontrol etmek için "M" versiyonu ve darbeli elektronik genleşme vanalarının (EEV'ler) kontrolü için katı hal rölesi (SSR) ile donatılmış "E" versiyonu.Slider Altına
Söyleşi