Soğutma Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey Bu Kitapta

13 Haziran 2021 Dergi: Mayıs-Haziran 2021

İlk BITZER kitabı ‘Grundlagen der Kältetechnik / Fundamentals of Refrigeration’ ciltli ve e-kitap olarak mevcut.

Uluslararası BITZER eğitim merkezi SCHAUFLER Academy Direktörü Volker Stamer tarafından yayımlanan “Grundlagen der Kältetechnik / Fundamentals of Refrigeration / Soğutmanın Temel İlkeleri” kılavuzu, soğutma hakkında bilinmesi gereken her şeyi açıklıyor.

Sektöre yeni giren kişiler için Almanca ve İngilizce olarak zengin temel bilgiler içeren kılavuz, aynı zamanda deneyimli soğutma teknisyenleri için de faydalı bir referans işlevi görüyor.

Kılavuz, hem yeni işe alınanlara hem de deneyimli okuyuculara soğutmanın tüm önemli yönleri hakkında genel bir bakış sunuyor ve bilgi boşluklarını dolduruyor.

220 sayfalık kompakt kılavuz, okuyucular için termodinamiğin temel ilkeleri ve bir soğutma devresinin bileşenlerinden soğutma sistemlerinin devreye alınması ve sorunlarının giderilmesine kadar bilgiler içeriyor.

Kitabın yapısının özel yönü, bilgilerin hem Almanca hem de İngilizce olarak sağlanması, böylece okuyucular her iki dilde de teknik jargona hemen aşina olabiliyor.

Kitapta soğutmanın çeşitli konu alanları, çok sayıda renkli diyagram, illüstrasyon ve genel bakış ile anlaşılması kolay hale getirilmiş.

Çalışma, Rainer Burger, Profesör Johannes Reichelt ve Michael Stalter gibi Test- und Weiterbildungszentrum Wärmepumpen und Kältetechnik’ten (TWK) çok sayıda dış uzmanın bilgisine dayanıyor.

Hermann Renz, Dr Heinz Jürgensen ve şirketin vidalı kompresörler için uluslararası yetkinlik merkezi olan Rottenburg-Ergenzingen’deki BITZER tesisindeki SCHAUFLER Akademi Direktörü yayıncı Volker Stamer de dahil olmak üzere çok sayıda BITZER uzmanı da kılavuzun geliştirilmesinde yer aldı.

Volker Stamer, ilk BITZER kitabının yayımlanmasından duyduğu memnuniyeti şu sözlerle açıklıyor: “Çalışma, sektörümüzün öneminin artmasına önemli bir katkı sağlıyor. Bireyler için, her birimiz onlarla temasa geçsek de – çoğu zaman farkında olmadan – soğutma ve iklimlendirme çoğunlukla arka planda fark edilmeden çalışır. Bu günlerde, her şey için soğutmaya ihtiyacınız var. Bu çalışma, yeni başlayanlar veya daha ileri düzeyde olanlara, soğutmanın büyüleyici dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkese yardımcı olacaktır.”

Ayrıntılı bilgi için tıklayınSöyleşi