Header Reklam
Header Reklam

Testo 350 Analizör Ünitesi, Emisyon Ölçümünde Teknisyenlerin Tercihi

18 Kasım 2023
Testo 350 Analizör Ünitesi, Emisyon Ölçümünde Teknisyenlerin Tercihi

Endüstriyel motorlar, brülörler, gaz türbinleri ve ısıl işlemlerde profesyonel baca gazı analizi ve endüstriyel emisyon ölçümü için idealdir. Testo 350 baca gazı analiz cihazı, karmaşık verileri toplamak için uygundur.
Açık bir grafik ekrana sahip testo 350 Kontrol Ünitesi, emisyon ölçümünü kontrol etmenizi sağlar. Çalıştırması oldukça kolaydı; brülör, gaz türbini, motor ve kullanıcı tanımlı uygulamalar menüde seçilebilir. Kontrol ünitesi, baca gazı borusu ve ayar yerinin konumu açısından uzak olması durumunda bile analizör ünitesinin uzaktan kontrolünü sağlar; özellikle büyük tesislerde emisyon ölçümleri için tavsiye edilir.
testo 350 analizör ünitesi, tüm sensör teknolojisini ve elektronik aksamı içerdiğinden, emisyon ölçümü için idealdir. testo 350 analiz cihazı standart olarak bir O2 gaz sensörü içerir; ancak devreye alma için en az bir adet ek sensör bağlanmalıdır. (maksimum 6 sensörle kullanılabilir). Opsiyonel sensörleri bağlarken; CO, CO2, NO, NO2, SO2, H2S ya da CxHy sensörleri arasından seçim yapabilir.
Ölçüm aralığı genişletme, yüksek gaz konsantrasyonları olsa bile, sınırsız ölçüm yapılmasını sağlar. Sensör teknolojisini korumak için, beklenmedik yüksek gaz konsantrasyonları olduğunda ölçüm aralığı genişletme (seyreltme) otomatik olarak devreye girer. Seçilen bir sensörün ölçüm aralığı belirli bir faktörle genişletilebilir. Cihazın alt tarafındaki servis açıklığı, kullanıcıların bunları temizlemesine ya da değiştirmesine olanak tanıyan, pompalar ve filtreler gibi tüm ilgili ve bakımı mümkün olan parçalara hızlı erişim sağlar. Ayrıca, testo 350'nin çok sayıda cihaz teşhis fonksiyonu vardır. Cihaz bildirimleri, açık bir şekilde çıktı almanızı kolaylaştırır. Baca gazı analiz cihazının mevcut durumu sürekli olarak görüntülenir.Slider Altına