Tublex Fancoil Hortumları Kolay ve Hızlı Montaj Olanağı Sunuyor

14 Ocak 2023 Dergi:

Tublex fancoil hortumları, esnek yapıları sayesinde kolay ve hızlı montaj olanağı sağlamaktadır. Kısa mesafelerde, boru ve cihaz arasında, dirsek, manşon, rakor gibi elemanlarla montaj yapmak yerine bu hortumları, kesit daralması olmadan güvenle kullanım avantajı sunar. Esnek boğum yapısı sayesinde titreşim ve genleşmelerin absorbe edilmesi mümkün olmaktadır.

Hortum, AISI304-316 paslanmaz çelik, örgü ve yüksük AISI304 paslanmaz çelik, bağlantılar karbon çelik veya tercihe göre paslanmaz çelikten üretilmektedir. İzolasyon malzemesi olarak elastomerik kauçuk kullanılmaktadır. İzolasyon tutucu ise plastiktir. Hortum çapı 12-20 DN aralığında olup tüm boylarda üretilebilmektedir. Rakor-Nipel, Rakor-Rakor veya Nipel-Nipel bağlantı seçenekleri mevcuttur.

Montaj

Hortumun montaj yapılacağı parçayla aynı standartta olup olmadığı kontrol edilmelidir. Hortumun diğer ucu boştayken önce nipel tarafı, sızdırmazlık tedbirleri alınarak sıkılmalıdır. (Şekil 1)Rakorlu kısmın montajı yapılırken önce conta, rakorun içine yerleştirilir. Montaj esnasında hortumun burulmasını önlemek için bir anahtarla rakor iç parçası sabit tutulur, ardından diğer bir anahtarla hortum sıkılmalıdır. (Şekil 2)


Hortum boğum aralıkları gerilmemeli, fittings kaynak yerlerine yakın bükülmemelidir. Bağlantı yapılırken bükme yarıçaplarına dikkat edilmelidir. (Şekil 3)Slider Altına
Söyleşi