Header Reklam
Header Reklam

Vaillant Group Türkiye, Toplam 2.450 İş Ortağına Teknik Eğitim Verdi

05 Şubat 2020 Dergi: Ocak-Şubat 2020
Vaillant Group Türkiye, Toplam 2.450 İş Ortağına Teknik Eğitim Verdi

Vaillant Group Türkiye, 2019 yılında iş ortaklarının bilgi birikimini artıracak ve kaliteli hizmet anlayışına fayda sağlayacak eğitim çalışmalarını sürdürdü. Vaillant Group Türkiye çatısı altında yer alan Vaillant ve DemirDöküm markaları özelinde verilen eğitimler, Vaillant Group Türkiye Teknik ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlendi. Yıl boyunca uygulanan eğitim programına Adana’dan Çanakkale’ye, Bursa’dan Gaziantep’e, Diyarbakır’dan İzmir’e kadar 24 farklı ilden yetkili servis ve servis teknisyenleri katıldı. 1.398 yetkili servis ve satış noktası çalışanı ile 1.052 servis teknisyeni olmak üzere toplam 2.450 iş ortağına teknik eğitimler verildi.
Vaillant’ın katılımcı iş ortakları tarafından büyük ilgi gören eğitim programında yeni yetkili satıcılara yönelik genel ürün gamı eğitimleri ön plana çıkarken yeni ürün eğitimleri, kombi ve su ısıtıcıları eğitimleri, merkezi sistem tasarımı ve ısı pompası sistem tasarımı eğitimleri de gerçekleştirildi. Vaillant’ın 18 farklı şehirde iş ortakları için düzenlediği 67 eğitime 1.560 kişi katıldı.
Yenilikçi ürünleriyle iklimlendirme sektöründe 66 yıldır birçok ilke imza atan DemirDöküm’ün 13 farklı şehirde iş ortakları için düzenlediği 36 eğitime 890 iş ortağı katıldı. Eğitimlerde ısı pompası, Dekta, yeni ürün, genel ürün gamı, kazan ve merkezi sistemin yanı sıra kombi ürün gamı hakkında bilgiler paylaşıldı. 
Katılımcı iş ortakları tarafından büyük ilgi gören eğitim programı her bölgeye özgü ürün ve hizmet ihtiyaçları doğrultusunda, bölgelerin farklılıkları gözetilerek uygulandı. Vaillant Group Türkiye, ayrıca çağrı merkezi çalışanlarına, sıhhi tesisatçılara, proje ve gaz dağıtım firmalarına, birçok dernek, mesleki kuruluş ve üniversitelere yönelik eğitim faaliyetleri de sürdürüyor. 2019 yılında 4.500 kişinin katıldığı bu eğitimlerde grup bünyesinde satışı yapılan ürünlerden sistem projelerine, sektördeki gelişmelerden sektörel uygulamalara kadar birçok farklı içerik ve formatlarda eğitim düzenlendi. 

2019 yılında gerçekleştirilen inovatif projeler, sektörde fark yarattı

Vaillant Group Türkiye 2019 yılında eğitim faaliyetlerine ek olarak inovatif projeler kapsamında iş ortaklarına yüksek kapasiteli ısıtma cihazları için tekliflendirme yazılımı ile pazarlama ve montaj aşamalarında büyük kolaylık sağlayan yazılımlar da geliştirdi. Bu yazılım programları sayesinde sistem gereksinimleri ve aksesuar hesaplamaları yapılarak sistem devre şemaları ve teklif formları otomatik olarak oluşturulabiliyor. Vaillant Group Türkiye, iş ortaklarına kazan kazan ilişkisine dayalı inovatif yaklaşımlı projeler sunarak pazarda kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.  
Dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel olarak kendini geliştiren Teknik ve Eğitim Müdürlüğü, 2019 yılı içerisinde Webinar (uzaktan eğitim) eğitimlerine de hız verdi. 2020 yılı ve devamında Webinar eğitim sistemine ağırlık verecek olan Vaillant Group Türkiye, katılımcıların öğrenmeye yönelik motivasyonunu arttırarak, mekân kavramından bağımsız daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor. 
 Slider Altına