Yasemin Arslan: “Doğru ürün, montaj ve uygulamalarla su kaybının önüne geçilebilir”

16 Haziran 2021 Dergi: Mayıs-Haziran 2021

GF Hakan Plastik 9-10 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenen 1. Online Ulusal Su Sempozyumu’nda “Oturum Sponsoru” olarak yerini aldı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Online Ulusal Su Sempozyumu’nda ülkemizdeki su kaynaklarının sürdürülebilir şekilde kullanılması, su tasarrufunun sağlanması, atıksuların arıtımı ve geri dönüşümü ile ilgili tüm konular, son teknolojiler ve gelişmeler masaya yatırıldı. 

Türkiye’de alanında ilk olma özelliği taşıyan 1. Online Ulusal Su Sempozyumu’nda katılımcılar GF Hakan Plastik’in sanal fuar standında gezinerek, ürün ve hizmetlerini inceleme, sanal tur ile üretim tesislerinde 360 derece gezme imkânı buldular. 

“Suyun Korunması için Doğru Boru Sistemleri”  

İki gün süren sempozyumda oturum sponsoru olan GF Hakan Plastik adına Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Yasemin Arslan bir sunum gerçekleştirdi. Arslan, “Suyun Korunması için Doğru Boru Sistemleri” konulu sunumunda, boru sistemlerindeki yanlış yapılan montaj ve uygulamaların su kaçakları üzerindeki önemi üzerinde vurgulamada bulundu. Doğru ürün, montaj ve uygulamalarla %33 oranında bir su kaybının önüne geçilebileceğini belirten Arslan, suyun sağlıklı bir biçimde kullanıcılara ulaştırılması için geliştirdikleri çözümler üzerinde durdu. GF Hakan Plastik’in bu bağlamda “SUYUN SONU VAR!” mottosu ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi hakkında da detaylı bilgi paylaşımında bulundu.

GF Hakan Plastik, gerek kendi çalışmaları ile gerekse sınırlı su kaynaklarına sahip olan ülkemiz için farkındalığı artırıcı etkinliklere destek olmaya ve bu bilincin yayılmasına katkı sağlamaya devam edeceğini belirtiyor.Söyleşi