Herz ve Anadolu Yakası Teknik Servis Hizmetleri İşbirliği Yaptı

05 Temmuz 2010 Dergi: Mayıs-Haziran 2010

Anadolu Yakası Teknik Servis Hizmetleri Tic. A.Ş., Herz termostatik vanalarının satış ve servis uygulamasını üstlendi. Gedik Holding tarafından 2008 yılında Türkiye temsilciliği alınan şirket, termostatik vana konusunda 116 yıllık bir geçmişe sahip. 1970 yılında termostatik vana üretimine geçen ve vanalarını sadece Türkiye'de değil dünya genelinde pazarlayan Herz'in geniş bir ürün yelpazesi var.
Anadolu Yakası Teknik Servisi, çalışanlarına konuyla ilgili eğitim de verdi. Herz Avusturya Yeni İş Geliştirme Müdürü Klaus-Dieter Fuhrmann tarafından 31 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen eğitime Anadolu Yakası Teknik Servis Hiz. Tic. A.Ş.'nin tüm kadrosu katıldı.

Anadolu Yakası Teknik Servis Hiz.Tic.AŞ. Genel Müdürü Halit Ün, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Herz, termostatik vana ürün grubunun içinde bir ilki gerçekleştirmiş. Ürün modellerinden Herkül, benzerlerinden farklı olarak istenilen dereceye ayarlanıp sabitlenebiliyor. Sabitlendikten sonra özel bir anahtarla montajı gerçekleştirilen vananın kullanımının, otellerde, kamu kurumlarında, okullarda ve özellikle halka açık yerlerde yaygın olarak tercih edileceğine inanıyoruz. Vana aynı zamanda darbeye karşı da dayanıklı. Özel bir anahtarla sıkıldığı için termostatik vananın sökülüp götürülme olasılığı da ortadan kalkıyor. Herz vanaları, yerli ve yabancı diğer ürünlerden bu özellikleri sebebiyle ayrılıyor. Aynı zamanda ürünlerin tasarımı farklı ve her biri için 18 değişik renk seçeneği var. Altın kaplama ve gümüş kaplama seçenekleri de buna dahil.. Diğer bir konu ise "garanti süresi". Herz, teknik kadromuzun çalışmalarını inceledikten sonra, kendi ülkesinde uyguladığı 5 yıllık garanti süresini, bizim ülkemizde de uygulamaya karar verdi. Bunun sonucunda ürünü, nihai tüketiciye termostatik vana olarak değil, "termostatik vana uygulaması ve garantisi" olarak ulaştırmış olacağız. Hedefimiz, başarılı çalışmalarımızla müşteri sayımızı artırmak, müşteri portföyümüzü genişletmek. Termostatik vana kullanıldığı zaman, her odayı ayrı ayrı ısıtarak, hava sıcaklığını kontrol ederek hem konfor sağlamak hem de yakılan yakıttan ortalama % 30 oranında tasarruf elde etmek mümkün. Aynı zamanda sistem, 3 ay içerisinde kendisini amorti edebilecek özelliğe de sahip."

Termostatik vana uygulaması hakkında teknik bir seminer veren Herz Avusturya Yeni İş Geliştirme Müdürü Klaus-Dieter Fuhrmann ise firma ve yapılan işbirliği hakkında şunları söyledi: "Herz, 1896'da Viyana'da özel bir aile şirketi olarak kuruldu. Özellikle ısıtma ve soğutmaya yönelik binalarda vana ve bileşenlerini üreten bir firma. Bu ürünler arasında, kazanlar, vanalar, bağlantı ekipmanları ve musluklar var.
Bir Avrupa üreticisi olarak; Avusturya'da beş tane, Romanya, Slovenya ve Polonya'da da birer tane olmak üzere toplamda 8 tane fabrikamız var. Birçok ürünü pirinç ve pik malzemeden üretiyoruz. Firmamızda 1300 kişi çalışıyor ve Herz olarak geçen seneki ciromuz 130 milyon Euro. Tüm dünyada yaklaşık 70 ülkede aktif olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yaklaşık 20 yıldır da Türkiye pazarındaki varlığımızı sürdürüyoruz.

Bugün temel olarak odaklandığımız ürün, balans vanaları. Gedik Holding ile olan işbirliğimiz de ağırlıklı olarak balans vanaları üzerine kurulu. Hem Gedik Holding, hem biz, hem de Anadolu Yakası Teknik Servisi, şu anda manuel vanaların termostatik vanalar ile yenilenmesi üzerine çalışma başlattık. Anadolu Yakası Teknik Servisi ile uyumlu bir ortaklık ilişkimiz var. Anadolu Yakası Teknik Servis, gerek elemanlarının yeterliliği gerekse teknik donanımı açısından çok başarılı bir firma. Bu nedenle birlikte çalışmak bizim açımızdan mutluluk verici. Bilindiği gibi çok iyi bir ürünü pazara sunmuş olsanız da ürünün doğru monte edilmemesi hem ürünün verimini düşürür, hem arızalara sebep olur, dolayısıyla da markanız zarar görebilir. Anadolu Yakası Teknik Servis Hiz.Tic.AŞ.ile çalışmamız bu anlamda bizi rahatlatıyor. Firma, doğru ürünleri, doğru şekilde kullanmaya odaklandığı ve aynı zamanda çalışanlarının eğitimlerine de yatırım yaptığı için hata ihtimali en aza iniyor. Bu nedenle Anadolu Yakası Teknik Servis müşterileri için garanti süremiz 5 yıl olacak. Burada her uygulamacı, cihazların en ufak parçası için dahi eğitim alıyor. Tabii bu durum, bir servis firmasıyla, bir müteahhitlik firması arasındaki farkı da göstermiş oluyor" dedi.

 


Etiketler


Söyleşi