Meslek Liseli Öğrencilerin Bu Yılki Ders Kitapları da DemirDöküm'den

24 Eylül 2018 Dergi: Eylül-Ekim 2018

DemirDöküm, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında geleceğin anahtarı öğrencilerin eğitimine destek olmayı sürdürüyor. DemirDöküm’ün ilk olarak 2016 yılında hayata geçirdiği Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Liseleri öğrencileri için ücretsiz ders kitabı dağıtımı projesi, üçüncü yılına ulaştı. Türkiye genelinde 20 bine yakın Meslek Liseli 11’inci sınıf öğrencisi “Isıtma Tesisatı”, “Doğal Gaz Bina içi Tesisatı” ve “Gaz Yakıcı Cihazlar” kitapları ile ders başı yaptı.

DemirDöküm ve sektör için mesleki eğitimin hayati önem taşıdığını belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, “Türkiye'nin sanayi atılımına başladığı dönemde DemirDöküm olarak 'Türkiye'nin en büyük ısıtma markası olma' hedefi ile yola çıktık. İşimize olan inancımız, öğrenme aşkımız ile her yıl, her yeni işte başarı çıtamızı daha da yükselterek iklimlendirme sektörüne; Türkiye'ye birçok ilki kazandırdık. İstanbul Haliç'te başladığımız ısıtma yolculuğuna bugün Bozüyük'teki fabrikamızda, ileri teknolojiyi kullanarak katma değer odaklı, çevre dostu yalın üretim teknikleri ile üretime devam ediyoruz. Türkiye'nin 140'ıncı Ar-Ge merkezinin de yer aldığı Bozüyük fabrikamızdan dünyanın 50 ülkesine yenilikçi ürünlerimizi, teknolojimizi ihraç ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin, nitelikli insan kaynağı, yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin gerçekleştirdiği yatırımlarla ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe Avrupa'nın en önemli üretim merkezinden biri olduğunu vurgulayan Ertuna şöyle konuştu: “Ülkemizin gayri safi milli hasılasına daha çok katkı sağlamak, global platformda varlığımızı kuvvetlendirmek için geleceğimizi teslim edeceğimiz öğrencilerimizin eğitimine daha fazla katkı sağlamalıyız. Bugün ders başı yapan meslek liseli öğrencilerimiz biliyoruz ki var güçleriyle çalışıp, sahip oldukları yeteneklerle konumumuzu daha yukarı taşıyıp, sektörümüze, ülkemize büyük değer katacaklar. DemirDöküm olarak eğitime, meslek liseli öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Sahip olduğumuz ilklerimize, gençlerimizin vizyonu ile yenilerini ekleyeceğiz.”Söyleşi