AESSEAL Rulman Koruyucular

07 Ocak 2021 Dergi:

AESSEAL® çoğu uygulama için uygun bir dizi rulman koruma cihazı sunar. Yenilikçi LabTecta® ve MagTecta™ ürünleri, motor, pompa, plummer bloğu, şanzıman veya buhar türbini için mümkün olan en iyi rulman muhafazası sızdırmazlık çözümünü sunan patentli özellikleri içerir. Rulmanların, döner ekipman arızalarının neredeyse %21’inden sorumlu olduğu belirlenmiştir. Rulman arızaları genellikle; rulman haznesine su veya katı parçacık girişi sonucu rulman yağının kontaminasyonundan kaynaklanmaktadır. Bu kontaminant girişi günümüzün gelişmiş rulman koruma cihazları kullanılarak önlenebilir. Bu cihazlar, en zorlu ortamlarda bile tüm katı parçacık ve nemin rulman yağından uzak tutulmasını ve IP69K'ya kadar giriş koruması sağlar. Buna ek olarak bu cihazlar kullanım sırasında temassızdır ve pahalı döner ekipman millerin hasar görmemesini sağlarlar.

LabTecta_66IC
The LabTecta® ürün yelpazesi, standart olarak IP66 ve IP69K'ya kadar katı cisimlere karşı koruma sunan gelişmiş bir labirent tasarımıdır. Tasarım temassızdır ve makine milini aşındırmaz. Gelişmiş labirent tasarımı, mil dönerken rulman hazinesinin nefes almasını, mil durduğunda da sıkıca kapanmasını sağlar. The MagTecta™ ürün yelpazesi manyetik enerjik temas eden yüzleri kullanır. Tasarım, hem dış kontaminasyondan hem de yağlama kaybından korur ve özellikle yağ buharı (saf buhar) uygulamaları için uygundur. Tasarım aşınmazdır ve tasarımın rutin bakıma ihtiyacı yoktur.

Döner ekipmanlarınızı AESSEAL® rulman korumasına yükseltmek, ek rutin bakımlara gerek kalmadan artırılmış ekipman güvenirliği sunar ve elde edebileceğiniz en maliyet etkin yükseltmedir. AESSEAL® rulman koruma cihazları ATEX tehlikeli bölge sertifikasına sahiptir.Söyleşi