Gel-Tabs Drenaj Tableti ile Klimalarda Koku ve Su Akıntılarına Son

04 Haziran 2021 Dergi:

Gel-Tabs Drenaj Tableti, klima drenaj tavalarını temiz tutar, hijyen sağlar, koku ve su akıntılarını önler.

Gel-Tabs Drenaj Tableti, klima sistemlerinde oluşan kokuları ve su akıntılarını önler, tıkanıklıklardan meydana gelebilecek su hasarlarına engel olur. Drenaj tavalarında bakterilerin yaşam ve çoğalma ortamı olan tortu, balçık ve yosun oluşumlarını engeller, temiz kalmasını sağlar. Uygulaması çok kolaydır, bir tablet 3 ay içerisinde kalıntı bırakmadan çözünür. Gel-Tabs Drenaj Tableti, drenaj pompalı sistemlerde kullanılabilir. Drenaj pompasının şamandıra haznesinde balçık ve yosun oluşumunu engelleyerek, drenaj pompası arızalarının önüne geçer. Toksik içerik içermez, güvenlidir. Korozif değildir. Metal vb. drenaj tavaları, galvaniz vb. drenaj tesisatında güvenle kullanılır. Korozif gazlar yaymaz, özellikle elektrik devreleri ve elektronik kartların yoğun olduğu server odalarında güvenle kullanılır. Klima santralleri, rooftop, kanallı, fancoil ve kaset tipi klima cihazları için idealdir. Büyük kapasitelerde birden fazla kullanılabilir. (Kırmızı tablet 36.000 Btu/h) Geri dönüşümlüdür, doğada çözünebilir.

  • Bir adet Gel-Tabs kırmızı tablet 36.000 Btu/h kadar olan cihazlar için uygulanır. Daha büyük cihazlar için her 36.000 Btu/h için bir adet eklenmelidir. Özellikle ilk uygulamalarda ve tavası kirli cihazlarda normal dozun iki katı uygulanmalıdır.
  • Klima santralleri, fancoil, kanallı ve kaset klima sistemleri için idealdir. Yüksek kapasiteli cihazlarda birden fazla kullanılabilir.
  • Tableti drenaj tavasının gider noktasına en uzak, ıslak noktasına bırakın. Tablet ıslanmadığı sürece işlev görmez.
  • Tablet 3 ay içerisinde eriyerek kalıntı bırakmadan erir. İlk haftadan itibaren drenaj tavasını ve hatlarını temizlemeye başlar, yosun, balçık oluşumlarını giderden atarak, tekrar oluşmasını önler. Korozif olmadığından metal tava ve gider borularında güvenle kullanılır.

gel-tabs-drenaj-tableti-uygulamasiBu ürün sadece ısıtma, soğutma, klima ve havalandırma (HVACR) teknisyenleri tarafından aşağıdaki talimatlara uygun olarak kullanılmalıdır

Uygulamadan önce ürün etiketindeki uyarıları mutlaka okuyun, dikkate alın. İç ünite enerjisini kapatın. İç ünite serpantinini Evap Powr ve ya Tri Powr-HD benzeri bir kimyasal ile temizleyin. Her 36.000 Btu/h kapasite için bir adet Gel-Tabs drenaj tableti kullanın. Büyük cihazlar için adet miktarı her 36.000 Btu/h kapasite için bir adet olmak üzere artırılmalıdır. Tableti drenaj tavasının gider noktasına en uzak ancak ıslanan bir alanına bırakın. Böylece tablet erirken daha fazla yüzeye yayılımı sağlanmış olacaktır. Tablet 3 ayın sonunda kalıntı bırakmadan çözünür. Uygulama soğutma sisteminin kullanımına göre sezonda tekrarlanabilir. 

Ayrıntılı bilgi için: sibaklima.com


Etiketler


Söyleşi