Adey MC40+ Temizleyici ve Kireç Çözücü

23 Ocak 2022 Dergi: Ocak-Şubat 2022

MC40+ Temizleyici ve Kireç Çözücü, ısıtma sistemlerindeki kireç ve sertleşmiş kalıntıları gidermek için özel olarak tasarlanmıştır. Eklendikten sonra, güçlü formülü dört saatten kısa bir sürede kireci çözmeye başlar.

MC40+ Temizleyici ve Kireç Çözücü, kireç tortusunu hızla giderir ve ısıtma verimliliğini geri kazandırır.

Adey MC40+ Temizleyici ve Kireç Çözücü nasıl kullanılır?

Ayrıntılı kullanım talimatları için MC40+ Temizleyici ve Kireç Çözücü kutusuyla birlikte verilen talimat broşürüne bakılabilir. Adey MC40+ Temizleyici, MagnaCleanse tamamlanırken RapidFlush bidonuna serbest akışlı bir toz olarak küçük miktarlarda yavaş yavaş veya doğrudan mekanik destekli bir yıkama cihazına eklenebilir. Alternatif olarak, ılık suya MC40+ ekleyerek ve toz eriyene kadar çalkalayarak, temizleyici, uygun bir enjektör kullanılarak doldurma döngüsü veya radyatör yoluyla veya bir MagnaClean® filtresi aracılığıyla verilebilir. Açık havalandırmalı sistemler için ürün F&E tankı üzerinden de eklenebilir. Yüksek performanslı MC40+ konsantre formülü sayesinde tek kutuyla 125 litreyi arıtarak ileri düzeyde temizlik sağlar. Daha büyük, daha ağır ölçekli sistemler için ek MC40+ gerekebilir. Temizlemeyi tamamlamak için gereken süre sistemin durumuna bağlıdır, ancak ürün dört saatten fazla tutulmamalıdır. MC40+ yeterince sirküle edildikten sonra ve sistem suyu kırmızı kalırsa, su sararıncaya kadar sisteme nötrleştirici saşeleri ekleyin. Suyun rengi kırmızı kalırsa, daha fazla nötrleştirici gerekir. Yeterli sistem sirkülasyonunu takiben, sistem suyunu yerel atık düzenlemelerine göre uygun şekilde atın. Su berraklaşana kadar sistemi yıkayın. Korozyon ve kireç oluşumuna karşı optimum koruma için doğru dozda MC1+ Protector ekleyin. 

Not: Ürün, MagnaCleanse hortumlarında veya bidonlarında hafif lekelenmeye neden olabilir. MagnaCleanse’in performansı etkilenmeyecektir. Slider Altına
Söyleşi