GF Hakan Plastik’ten Silenta Premium Atıksu Boru Sistemi

09 Mar 2017

GF Hakan Plastik’ten Silenta Premium Atık Su Boru Sistemi

GF Hakan Plastik’in Silenta Premium atıksu boru sistemi, Alman Fraunhofer Enstitüsü tarafından yapılan ölçümlerde 4 lt’de 13 dB ses geçirgenliği sonucu ile Türkiye’nin en sessiz borularından biri olma özelliğini koruyor. Büyük ve hızlı kentleşme nedeniyle giderek üzerinde hassasiyetle durulmaya başlayan gürültü kirliliği; konutlardan okullara, otellerden ofislere kadar her alanda kişileri fiziksel ve ruhsal yönde olumsuz etkileyen toplumsal bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Yapılarda, toplumun ve bireyin yaşam kalitesini artıracak ses yalıtımı sağlayan ürünlerin kullanımı bu nedenle daha da önem kazanıyor. DIN 4109 ve DIN 4102 sistem standartlarına uygun olarak formüle edilen GF Hakan Plastik’in tescilli ürünü Silenta Premium, yüksek ve kaliteli ses yalıtımı sağlıyor. Binalar için ideal koşulları oluşturan Silenta Premium, yaşam kalitesi ile birlikte yapının kalitesinin de artırılmasına da katkıda bulunuyor.

Özellikler

Silenta Premium, 3 katmanlı bir duvar yapısına sahiptir:

  • İç katman, pürüzsüz yapısıyla üstün bir akış performansı sağlıyor. Kimyasal dayanımı sayesinde boru içerisinde oluşacak korozyonu engelliyor.
  • Orta katman, yüksek moleküler yapısı ve özel formülü ile boru içerisinde oluşan ses dalgalarını emerek boru dışına yansımasını önlüyor.
  • Dış darbelere ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı dış katman ise sıvıların sağlıklı ve güvenli bir şekilde taşınmasına imkân yaratıyor.

Silenta Premium, tesisat sistemi üzerindeki titreşimleri büyük oranda azaltarak bina içerisindeki titreşimler sonucu meydana gelen temas sesleri ve uğultuları da minimum seviyeye indiriyor. Özel conta sistemi, montaj kolaylığı sağlamakla birlikte su sızdırmazlığını garanti ediyor. Ayrıca ısıl genleşme nedeni ile borunun hareket etmesini sağlıyor.  EN14366 standardına göre, 13 db ses geçirgenliğine sahip olan Silenta Premium’un, TESK sertifikasının yanı sıra, Almaya Fraunhofer, Almanya Hoch, Rusya GOST-R, Ukrayna Ukr SEPRO raporları ile Alman DIBT Sertifikası da bulunuyor. Tüm bu özellikler, Silenta Premium’un, sadece Türkiye içinde değil dünya genelinde prestijli ve niş projelerde tercih edilmesini sağlıyor. (Burj Khalifa-Dubai Mall, Rolex Tower, Versage Tower, Trump Tower, Sapphire, vb.) Silenta Premium, her türlü yapının drenaj sistemleri (konutlar, endüstriyel binalar, hastaneler, oteller, ofisler, rezidanslar, yer altı drenaj sistemleri), merkez vakumlu temizlik sistemleri, egzoz gaz sistemleri, kimyasal madde taşıma sistemleri gibi alanlarda kullanılabiliyor.