Lincoln Electric Türkiye’den Yeni Kaynak Makinesi: SuperMIG 355

31 Aralık 2021 Dergi: Ocak-Şubat 2022

Kaynak sektörünün lider kuruluşları arasında yer alan Lincoln Electric Türkiye, zorlu kaynak uygulamalarında güçlü ve dayanıklı, yerli tasarıma sahip yeni multi-proses kaynak makinesi SuperMIG 355’i piyasaya sürüyor. 

Otomotiv, metal mobilya üretimi, gemicilik, basınçlı kap üretimi ve çelik imalat sektörlerinde kullanılmak üzere tamamen yerli teknolojiyle üretilen SuperMIG 355, genel imalat ve inşaatlarda kullanılan düşük karbonlu yapı çeliklerinin yüksek kaliteli kaynağında mükemmel sonuç veriyor. SuperMIG 355 0.8 – 1.2 mm çelik teller ve 1.2 mm özlü teller ile kesintisiz kaynak yaparak kusursuz görüntüye sahip kaynak dikişleri elde edilmesini sağlıyor. Makine ayrıca CO2 gazı ile sıçrama sorunu olmadan kaynak yapmaya olanak sağlıyor ve dayanıklı tasarımı sayesinde ağır çalışma koşullarında kaynak yapmayı sorun olmaktan çıkarıyor. 

SuperMIG 355’in sahip olduğu sinerjik mod ile tel sürme ünitesi üzerinden sadece tel sürme hızını ayarlamak yeterli oluyor voltaj değeri ise makine tarafından kendiliğinden sağlanıyor. Hafıza kaydetme ve çağırma özelliği kaynak parametrelerini kaydetme, geri çağırma gibi hafıza özellikleri sunan SuperMIG 355’in hafızasına dört adet program alınabiliyor. Düzgün bir kaynak başlangıcı ve bitişi için ilk gaz - son gaz süreleri ayarlanabiliyor ve aynı zamanda gaz sarfiyatında tasarruf sağlanıyor. Ark Force (Ark Kuvveti) özelliği sayesinde kaynak elektrodunun iş parçasına yapışması veya arkta kesiklik meydana gelmesi engelleniyor. Hot start özelliği kirli veya paslı parçalar üzerinde kaynak yaparken ve örtüsü nemli elektrotlar kullanılırken karşılaşılan ark tutuşma problemlerini yaşatmıyor.

Kaynak gerilimini kaynak akımına göre ayarlıyor ve tamamlayıcı nitelikteki ilgili dalga biçimi kontrol devresinden de yararlanarak farklı tel çaplarına göre ayar yapılabiliyor. Az cüruf bırakması, iyi kaynak yüzeyi ve daha yüksek verimlilik sağlaması ile kaynak akımı, kaynak gerilimi ve dinamik özelliklerin çok düzgün şekilde ayarlanmasına olanak tanıması SuperMIG 355’in tipik özellikleri arasında yer alıyor.

Tamamen yerli üretim olarak üretilerek 3 yıl garantiyle sunulan SuperMIG 355 ve Lincoln Electric Türkiye’nin yenilikçi ürünleri www.askaynak.com.tr adresinden incelenebiliyor.Slider Altına
Söyleşi