Testo'dan Dünyada Bir Ilk Daha: Dijital Gaz Terazisi Testo 560i

21 Nisan 2022 Dergi: Mart-Nisan 2022

Soğutma sektöründeki ölçüm görevleri artık daha da zahmetsiz hale geliyor. Ölçüm teknolojisinde dünya pazar liderinden yeni kablosuz dijital gaz terazisi testo 560i, soğutma sistemleri ve ısı pompalarının dolumunda devrim yaratıyor. Terazi ve akıllı valf ile Testo'nun dijital manifoldu ve/veya testo Smart App’in kombinasyonu sayesinde, soğutma sistemleri ve ısı pompaları otomatik olarak ve hiç olmadığı kadar hızlı ve hassas bir şekilde doldurulur. Bu, yalnızca klima ve soğutma teknisyenlerinin diğer görevler için değerli zamanlarından tasarruf etmesini sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda sistemin tam olarak belirtilen miktarda soğutucu gaz ile doldurulmasını ve böylece hatasız çalışmasını sağlar. Bu, terazi ve valfin Testo'nun dijital manifoldları ve akıllı telefon veya tablet için testo Smart App ile otomatik Bluetooth bağlantısı sayesinde mümkün olur (mevcut modeller testo 557s/550s/550i ve bir önceki nesil testo 557/550). Terazinin bir diğer özelliği de çok kullanışlı ve çok sağlam olmasıdır.

Hedef değere göre tam otomatik dolum

Akıllı valfe ve patentli algoritmaya sahip yeni testo 560i gaz terazisi, soğutma sistemlerini ve ısı pompalarını hiç olmadığı kadar kolay ve hassas şarj eder. Farklı hedef parametreler belirlenebilir: Aşırı kızdırma, aşırı soğutma veya soğutucu gazın ağırlığı. Sadece Testo manifoldda veya testo Smart App uygulamasında uygun menüyü seçin, hedef değeri girin ve valfli terazi gerisini tamamen otomatik olarak halledecektir. Avantajları: Diğer görevlerinizi tamamlamak için zaman tasarrufu ve sistemin hatasız, hassas şekilde doldurulması.
Terazi ve valf, Bluetooth aracılığıyla Testo manifolda ve/veya akıllı telefon veya tablet uygulamasına (App) otomatik olarak bağlanır. Manifold ve App, tüm ölçüm değerlerini geçmiş kısmında veya tablo biçiminde bir bakışta gösterir. Tüm ölçüm verileri, dokümantasyon ve rapor oluşturma için App içinde saklanır. Terazi ve valfin manifolda ve App’e 30 m mesafeye kadar kablosuz bağlantısı tam esneklik sağlar, örn. kapalı ortamlarda bile.
Kompakt boyutlar, düşük ağırlık ve pratik taşıma sapı, teraziyi son derece kullanışlı hale getirir. Diğer pratik özellikler: 3D köşeler, genellikle ağır olan soğutucu gaz silindirinin hemen doğru şekilde konumlandırılmasını kolaylaştırır; dokulu kauçuk yüzey, silindirin güvenli bir şekilde tutulmasını sağlar; ve terazi ile valfin uzun pil ömrü, sayısız doldurma işlemine olanak tanır. Ayrıca terazi, su sıçramasına ve toza karşı koruma ile yüksek sağlamlığı sayesinde dış mekan kullanımı için de idealdir.
Terazi, mevcut Testo manifold modelleri testo 557s/550s/550i ve testo Smart App ile uyumludur. Bunun yanı sıra terazi, App aracılığıyla, bir önceki nesil Testo manifoldlar (testo 557/550) ile birlikte de kullanılabilir.
testo 560i gaz terazisi; tüm uzman bayilerimizde ve satış noktalarımızda akıllı valf, piller ve omuz çantasından oluşan pratik bir set olarak mevcuttur.
 Slider Altına
Söyleşi